Joriy yilning 14-yanvar kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Jadidlar jasorati-millatimiz faxri" hamda “Jadidlar: milliy o‘zlik, istiqlol va davlatchilik g‘oyalari” mavzusida insholar tanlovi o'tkazildi.
Xabaringiz bor, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida insholar tanlovini e’lon qilgan edi.
Bugun ushbu tanlov, Toshkent kimyo-texnologiya institutida yuqori saviyada tashkil etilib, unda 20 nafardan ortiq talabalar ishtirok etdilar.
Eslatib o'tamiz, tanlovning yakuniy respublika bosqichi 2025-yilning fevral-mart oylarida o‘tkaziladi.

14 января текущего года в Ташкентском химико-технологическом институте прошел конкурс сочинений на темы «Мужество молодых – гордость нашей нации» и «Молодые: идеи национальной идентичности, независимости и государственности». "
Как вы знаете, Центр повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций объявил конкурс эссе среди студентов высших учебных заведений.
Сегодня этот конкурс был организован на высоком уровне в Ташкентском химико-технологическом институте, в нем приняли участие более 20 студентов.