Joriy yilning 14-yanvar kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida "Jadidlar jasorati-millatimiz faxri" hamda “Jadidlar: milliy o‘zlik, istiqlol va davlatchilik g‘oyalari” mavzusida insholar tanlovi o'tkazildi.
Xabaringiz bor, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida insholar tanlovini e’lon qilgan edi.
Bugun ushbu tanlov, Toshkent kimyo-texnologiya institutida yuqori saviyada tashkil etilib, unda 20 nafardan ortiq talabalar ishtirok etdilar.
Eslatib o'tamiz, tanlovning yakuniy respublika bosqichi 2025-yilning fevral-mart oylarida o‘tkaziladi.

On January 14 of this year, an essay competition was held at the Tashkent Institute of Chemistry and Technology on the topics "The Courage of the Young - the Pride of Our Nation" and "The Young: Ideas of National Identity, Independence and Statehood."
As you know, the Center for Increasing Social Activity of Students and Pupils under the Ministry of Higher Education, Science and Innovations announced an essay competition among students of higher educational institutions.
Today, this competition was organized at a high level at the Tashkent Institute of Chemical Technology, and more than 20 students participated in it.
We remind you that the final republican stage of the competition will be held in February-March 2025.