Ushbu tadbirda Sirdaryo viloyati hokimi Akmaljon Maxmudaliev, Sirdaryo viloyatining tumanlari va Yangier shahar hokimi, Toshkent kimyo-texnologiya institutining Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Anvar Normamatovich Shernayev, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filiali direktori Zafar To‘laganovich Hakimovlar Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filiali talabalari bilan uchrashdi va filialda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar hamda tashkil etilgan yangi sanoat texnoparki bilan tanishdi.
Sirdaryo viloyati hokimi Akmaljon Muhammadaliev Toshkent kimyo-texnologiya instituti bitiruvchisi bo‘lib Oziq-ovqat fakultetining Don mahsulotlari texnologiyasi ta'lim yo‘nalishi bitiruvchisi bo‘lganligi uchun talabalar bilan ochiq muloqot vaqtida oziq-ovqat yo‘nalishi va qurilish materiallari sohasi bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirdi.
Ochiq va samimiy ruhda kechgan muloqotda viloyat hokimi oʼz tajribasidan kelib chiqib, oliygohda egallangan bilimlarni kelgusidagi kasbiy faoliyatda toʼgʼri qoʼllash boʼyicha muhim tavsiya va maslahatlarini berdi.
Uchrashuv doirasida talabalarning ijodiy ishlari koʼrgazmasi, ilmiy-texnikaviy ishlanmalar taqdimoti, "Zakovat" intellektual oʼyini va sport musobaqalari tashkil qilindi. Faol talabalarga Toshkent shahriga sayohat yoʼllanmasi, tashakkurnoma va kitoblar jamlanmasi topshirildi.
Shuningdek, tadbir ishtirokchilari filial qoshida ochilgan "Yoshlar sanoat texnoparki" faoliyati bilan ham tanishdi. Texnoparkda Oziq-ovqat sohasining tarmoqlari bo‘yicha tashkil etilayotgan ilmiy-ishlab chiqarish laboratoriya jihozlari va amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishildi.

At this event, Akmaljon Makhmudaliev, mayor of Syrdarya region, district mayor of Syrdarya region and Yangier city, Anvar Normamatovich Shernayev, vice-rector for work with enterprises and educational institutions of Tashkent Institute of Chemical Technology, Zafar Tolaganovich Hakimov, director of Tashkent Institute of Chemical Technology, Yangier branch. He met with the students of the Yangiyer branch of the Tashkent Institute of Chemical Technology and got acquainted with the conditions created for students in the branch and the new industrial technology park.
The governor of Syrdarya region, Akmaljon Muhammadaliev, is a graduate of the Tashkent Institute of Chemical Technology and a graduate of the Faculty of Food, Grain Products Technology. expressed his thoughts.
In an open and sincere conversation, the governor of the region, based on his experience, gave important recommendations and advice on the correct application of the knowledge acquired at the university in future professional activities.
Within the framework of the meeting, an exhibition of students' creative works, a presentation of scientific and technical developments, an intellectual game "Zakovat" and sports competitions were organized. Active students were given a travel voucher to Tashkent city, a letter of thanks and a set of books.
Also, the participants of the event got acquainted with the activities of the "Youth Industrial Technopark" opened under the branch. The research and production laboratory equipment and the works being carried out were introduced in the Technopark.