Tadbir avvalida fakultet dekani Sh.B.Buxorov, dekan o'rinbosari N.Sh.Zulyarova, fakultet xotin-qizlar ishlari bo'yicha dekan maslahatchisi M.Bekmuratova, professor-o'qituvchilar, fakultet tyutorlari ishtirokida ota-onalar bilan muloqot tashkil qilindi.
Tadbirda fakultet dekani Sh.B.Buxorov ta’lim dargohi va ota-onalar oʻrtasidagi hamkorlikni yangi bosqichga koʻtarish boʻyicha aniq takliflarni oʻrtaga tashladi. Bundan tashqari davlatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar yuzasidan ma'lumotlar berdi.
Tadbir davomida yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari N.Sh.Zulyarova institutning ichki tartib-qoidalari, odob-axloq kodeksi, talabalarning institut oldidagi majburiyatlari va oʻquv jarayoniga tegishli boʻlgan nizomlar hamda talabalarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish, kitobxonlikni targ'ib qilish va kutubxonalardan samarali foydanish masalalariga ham to'xtalib o'tildi, tashkil etilgan to'garaklar boʻyicha batafsil ma'lumotlar berdi.
J.S.Qayumov O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabrdagi 824-son qarori va 2017-yil 20-iyundagi 393 sonli qarori hamda o'qishga qabul qilish, ko'chirish, tiklash, chetlashtirish bo'yicha batafsil ma'lumot berdi. Bundan tashqari to'lov shartnoma to'lovlarini o'z vaqtida amalga oshirish kerakligini ta'kidladi.
Uchrashuvning badiiy qismida faol talabalar tomonidan she'rlar, go'zal raqslar ijro etildi va barchaga ko'tarinki kayfiyat ulashildi.

В начале мероприятия был организован диалог с родителями с участием декана факультета Ш.Б.Бухорова, заместителя декана Н.Ш.Зуляровой, советника декана по делам женщин М.Бекмуратовой, профессоров и преподавателей. , преподаватели факультета.
На мероприятии декан факультета Ш.Б. Бухаров высказал четкие предложения по поднятию сотрудничества учебного заведения с родителями на новый уровень. Кроме того, он дал информацию о возможностях, созданных для молодежи в нашей стране.
В ходе мероприятия заместитель декана по работе с молодежью Зулярова Н.Ш. ознакомила с внутренними распорядками института, этическим кодексом, обязанностями студентов перед институтом, а также положениями, связанными с учебным процессом. В качестве содержательной организации свободного времени студентов, пропаганды чтения были также затронуты вопросы создания и эффективного использования библиотек, дал подробную информацию об организованных клубах.
Ж.С. Каюмов дал подробную информацию о решениях Кабинета Министров Республики Узбекистан №824 от 31 декабря 2020 года и №393 от 20 июня 2017 года, а также о приеме, переводе, восстановлении, исключении. Кроме того, он отметил, что платежи по договору оплаты должны производиться вовремя.
В художественной части встречи активные студенты исполняли стихи и красивые танцы, у всех было хорошее настроение.
В ходе съезда родители, приглашенные в качестве гостей, интересовались деятельностью института, в частности, учебными процессами, современными условиями, созданными для студентов и молодежи, научно-исследовательской работой, проводимой опытными учеными-химиками, профессора и преподаватели, а также система наставника-ученика была внимательно ознакомлена с проводимой работой.