"tarmoq-korxona-oliygoh” tizimini samarali yo‘lga qo‘yishni maqsad qilgan ushbu haftalik 2–4-oktabr kunlari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi “Inno” innovatsion o‘quv ishlab chiqarish texnoparkida bo‘lib o‘tmoqda
Ushbu haftalikda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori X.L.Po‘latov, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori A.N.Shernayevlar ishtirok etishmoqda.
Tadbir doirasida ikki mamlakat oliy ta'lim muassasalari, kichik biznes vakillari harnda yirik tarmoq korxonalari o'rtasida o'zaro tajriba almashish hamda kooperatsiya aloqalarini yo'lga qo'yish uchun harnkorlik o'rnatish bo'yicha uchгashuvlar hamda yarmarka tashkil etilishi rejalashtirilgan.

Эта неделя, направленная на эффективное налаживание системы «сеть-предприятие-вуз», пройдет 2-4 октября в инновационном образовательно-производственном технологическом парке «Инно» Министерства высшего образования, науки и инноваций в середине.
На этой неделе принимают участие ректор Ташкентского химико-технологического института Османов Ботир Шукуриллаевич, проректор по научной работе и инновациям Х.Л.Полатов, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями А.Н.Шернаев.
В рамках мероприятия планируется организовать встречи и ярмарку между высшими учебными заведениями двух стран, представителями малого бизнеса и крупных предприятий промышленности для обмена опытом и установления отношений сотрудничества.