Kuni kecha Toshkent kimyo-texnologiya instituti O'zbekiston yoshlar ittifoqi yoshlar yetakchisi A.Adxamov va matbuot kotibi E.Abdulboqiyevlar filial faoliyati bilan tanishish, fikr va tajriba almashish maqsadida tashrif buyurdilar.
Ular tashrif davomida filial direktori Z.Xakimov boshchiligida filialda talaba yoshlar, professor-o'qituvchilar uchun yaratilgan sharoitlar, o‘quv, laboratoriya, zamonaviy kompyuter xonalari hamda axborot-resurs markazi bilan yaqindan tanishdi.
Filial direktori Z.Xakimov bilan avvalo institut va filial talaba yoshlar masalalari hamda media yo'nalishida hamkorlik qilish boʻyicha oʻzaro fikr-mulohazalar almashildi. Xususan, yoshlar siyosatini qoʻllab-quvvatlashga qaratilgan ilmiy, innovatsion va besh muhim tashabbus doirasida amalga oshiriladigan loyihalar borasida o‘zaro kelishib olindi.

Вчера филиал посетили молодежный лидер Союза молодежи Узбекистана Ташкентского химико-технологического института А.Адхамов и пресс-секретарь Э.Абдулбокиев для ознакомления с деятельностью филиала, обмена идеями и опытом.
В ходе визита под руководством директора филиала З.Хакимова ознакомились с созданными в филиале условиями для студентов, молодежи, профессорско-преподавательского состава, кабинетом, лабораторией, современными компьютерными классами и информационно-ресурсным центром.
В первую очередь состоялся обмен мнениями с директором филиала З.Хакимовым по вопросам института и филиала, студенческой молодежи, сотрудничества в сфере СМИ. В частности, было достигнуто взаимное согласование научных, инновационных и проектов, которые будут реализованы в рамках пяти важных инициатив, направленных на поддержку молодежной политики.