“MEd – professional ta’lim magistri” masofaviy ta’lim xalqaro loyihasi doirasida “Oliy ta’limda Aralash ta’limni tashkil etish” bo‘yicha ishchi guruh a’zolari tomonidan TKTI tajriba sinov bazasi sifatida talabalar tanlab olindi. 2023 yil 14 va 18 aprel kunlari o’tkazilgan so’rovnomada jami 31 nafarga yaqin magistratura va 126 nafar bakalvr talabalari ishtirok etishdi.
So‘rovnomada:
Sirtqti ta’lim shaklining: S22-19, S22-20, S22-22, S22-04, S22-05, S22-23, S22-24 guruxlari
Kunduzgi ta’lim shaklining: 29-20, 30-20, 62-20,37-20,38-20 guruxlari faol ishtirok etdilar. So‘rovnoma natijalariga ko‘ra quydagilar qayd etildi.
So’rovnoma natijalariga ko‘ra, pandemiyaga qadar o’qituvchilarning 34% an’anaviy ta’limdan, 36% masofaviy ta’lim elementlaridan, 30% aralash ta’lim elementlaridan foydalanganligini qayd etishgan.
Pandemiya davrida darslarning tashkil etilishi xususida berilgan savolga talabalarning ko’pchiligi 84% darslar online darslar (Zoom ilovasi orqali) tashkil etilganligini, 18% esa masofaviy ta’lim platformalarida materiallar berish orqali dars o’tilganligini, 6% talabalar internet tarmog’iga ulana olmagani sababli faqat platformadagi materialni o’zlashtirganliklarini qayd etishgan.

Within the framework of the distance education international project "MEd - master of professional education", the members of the working group on "Organization of mixed education in higher education" selected students as the test base of TKTI. A total of 31 master's and 126 bachelor's students participated in the survey held on April 14 and 18, 2023.
In the questionnaire:
Groups of external education: S22-19, S22-20, S22-22, S22-04, S22-05, S22-23, S22-24
Groups of day education: 29-20, 30-20, 62-20, 37-20, 38-20 actively participated. According to the results of the survey, the following were noted.
According to the results of the survey, before the pandemic, 34% of teachers used traditional education, 36% used elements of distance education, and 30% used elements of mixed education.
When asked about the organization of classes during the pandemic, the majority of students said that 84% of classes were organized online (via the Zoom application), 18% were taught by providing materials on distance learning platforms, and 6% of students could not connect to the Internet. because they only noted that they had mastered the material on the platform.