Neft va gaz texnologiyalari fakultetida DAK ishlari boshlandi
2025-yil 14-iyun kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Neft va gaz texnologiyalari fakulteti Asosiy organik sintez kafedrasida 60710100 – "Kimyoviy texnologiya (Organik moddalar)" yo‘nalishi bo‘yicha tahsil olayotgan 4-kurs bitiruvchilari uchun Davlat attestatsiya komissiyasi (DAK) o‘z faoliyatini boshladi.
Tadbirni institutning akademik faoliyat bo‘yicha prorektori T.T. Safarov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Shuningdek, fakultet dekani Yusupova Lola hamda kafedra mudiri Ziyadullaev Anvar so‘zga chiqib, bitiruvchi talabalarni tabriklab, ularga kelgusi faoliyatlarida ulkan zafarlar tiladi.
Bitiruv malakaviy ishlarini himoya qilish jarayoni O‘zbekiston Milliy universiteti professori, DAK raisi Nurmanov Suvonqul Erxonovich boshchiligida tashkil etildi.
Talabalar o‘z ilmiy ishlari bo‘yicha puxta tayyorgarlik ko‘rganliklarini namoyon etishdi. Savol-javoblar davomida ular o‘z mutaxassisliklari yuzasidan yetarli bilim va ko‘nikmalarga ega ekanliklarini isbotladilar. Har bir bitiruv ishiga komissiya a’zolari tomonidan xolis va shaffof baho berildi.

На факультете нефтегазовых технологий начала свою деятельность Государственная аттестационная комиссия (ГАК)
14 июня 2025 года начала свою деятельность Государственная аттестационная комиссия (ГАК) для выпускников 4 курса, обучающихся по направлению 60710100 - «Химическая технология (органические вещества)» на кафедре основного органического синтеза факультета нефтегазовых технологий Ташкентского химико-технологического института.
Мероприятие открыл вступительным словом проректор по учебной работе института Т.Т. Сафаров. Также выступили декан факультета Лола Юсупова и заведующий кафедрой Анвар Зиядуллаев, которые поздравили выпускников и пожелали им больших успехов в дальнейшей деятельности.
Процесс защиты выпускных квалификационных работ был организован под руководством профессора Национального университета Узбекистана, председателя ГАК Нурманова Сувонкула Эрхоновича.
Студенты продемонстрировали основательную подготовку к научной работе. В ходе сессии вопросов и ответов они доказали, что обладают достаточными знаниями и умениями по своей специальности. Каждому дипломному проекту члены комиссии дали объективную и прозрачную оценку.