Neft va gaz texnologiyalari fakultetida DAK ishlari boshlandi
2025-yil 14-iyun kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Neft va gaz texnologiyalari fakulteti Asosiy organik sintez kafedrasida 60710100 – "Kimyoviy texnologiya (Organik moddalar)" yo‘nalishi bo‘yicha tahsil olayotgan 4-kurs bitiruvchilari uchun Davlat attestatsiya komissiyasi (DAK) o‘z faoliyatini boshladi.
Tadbirni institutning akademik faoliyat bo‘yicha prorektori T.T. Safarov kirish so‘zi bilan ochib berdi. Shuningdek, fakultet dekani Yusupova Lola hamda kafedra mudiri Ziyadullaev Anvar so‘zga chiqib, bitiruvchi talabalarni tabriklab, ularga kelgusi faoliyatlarida ulkan zafarlar tiladi.
Bitiruv malakaviy ishlarini himoya qilish jarayoni O‘zbekiston Milliy universiteti professori, DAK raisi Nurmanov Suvonqul Erxonovich boshchiligida tashkil etildi.
Talabalar o‘z ilmiy ishlari bo‘yicha puxta tayyorgarlik ko‘rganliklarini namoyon etishdi. Savol-javoblar davomida ular o‘z mutaxassisliklari yuzasidan yetarli bilim va ko‘nikmalarga ega ekanliklarini isbotladilar. Har bir bitiruv ishiga komissiya a’zolari tomonidan xolis va shaffof baho berildi.

The State Attestation Commission (SAC) began its activities at the Faculty of Oil and Gas Technologies
On June 14, 2025, the State Attestation Commission (SAC) for 4th-year graduates studying in the direction of 60710100 - "Chemical Technology (Organic Substances)" at the Department of Basic Organic Synthesis of the Faculty of Oil and Gas Technologies of the Tashkent Institute of Chemical Technology began its activities.
The event was opened by the Vice-Rector for Academic Affairs of the Institute, T.T. Safarov, with an introductory speech. The Dean of the Faculty, Lola Yusupova, and the Head of the Department, Anvar Ziyadullaev, also spoke, congratulating the graduating students and wishing them great success in their future activities.
The process of defending graduation qualification theses was organized under the leadership of Nurmanov Suvonkul Erkhonovich, Professor of the National University of Uzbekistan, Chairman of the SAC.
The students demonstrated thorough preparation for their scientific work. During the question-and-answer session, they proved that they have sufficient knowledge and skills in their specialties. Each graduation project was given an objective and transparent assessment by the commission members.