Bundan asosiy maqsad talabalarning ota-onalarini talim muassasasing infratuzilmasi va asosiy faoliyat yonalishlari bilan yaqindan tanishtirish.
Tadbirda fakultet dekani Sh.B.Buxorov, dekan o'rinbosarlari N.Sh.Zulyarova, J.S. Qayumov, fakultet tyutorlari ishtirok etishdi. Tadbirni fakultet dekani Sh.B. Buxorov ochib berdi va davlatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar hamda talabalarga institut tarixi, institutning ichki va tashqi imkoniyatlari, institutda talabalarning oʻqishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar toʻgʻrisida soʻzlab berdilar.
Bundan tashqari institut tarixi, institutda faoliyat olib borayotgan yetuk kimyogar olimlar, professor-o'qituvchilari tomonidan olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, ustoz-shogird tizimida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma'lumotlar berdi.
Tadbir davomida yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari N.Sh. Zulyarova institutning ichki tartib-qoidalari, odob-axloq kodeksi, talabalarning institut oldidagi majburiyatlari va oʻquv jarayoniga tegishli boʻlgan nizomlar hamda talabalarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish, kitobxonlikni targ'ib qilish va kutubxonalardan samarali foydanish masalalariga ham to'xtalib o'tildi, tashkil etilgan to'garaklar boʻyicha batafsil ma'lumotlar berdi.
Bundan tashqari institut talabalar turar joyida tapabalarning joylashish tartibi hamda ijara huquqi asosida yashayotgan talabalarga to'lanadigan ijara to'lovlarini qoplab berish tizimi bo'yicha tushuntirib berdi.
Tadbir davomida fakultet o'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari J.S. Qayumov O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabrdagi 824-son qarori hamda 2017 yil 20 iyundagi 393 sonli qarori hamda baholash tizimi bilan to'liq tanishtirdi.

The main purpose of this is to familiarize parents of students with the infrastructure and main activities of the educational institution.
Faculty dean Sh.B. Bukharov, deputy deans N.Sh. Zulyarova, J.S. Kayumov, faculty tutors participated. The event was organized by the dean of the faculty Sh.B. Bukharov opened and told the students about the history of the institute, the internal and external possibilities of the institute, the conditions created for the students' studies in our country.
In addition, he gave information about the history of the institute, the scientific and research work carried out by the advanced chemical scientists working in the institute, professors and teachers, and the work carried out in the mentor-apprentice system.
During the event, the deputy dean for work with youth N.Sh. Zulyarova also touched upon the internal procedures of the institute, the code of ethics, the obligations of students to the institute and the regulations related to the educational process, as well as the meaningful organization of students' free time, the promotion of reading, and the effective use of libraries. gave detailed information about the circles.
In addition, the institute explained the procedure for accommodation of students in the student accommodation and the system of reimbursement of rent paid to students living on the basis of the right to rent.
During the event, the deputy dean for academic affairs of the faculty J.S. Qayumov fully introduced the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 824 of December 31, 2020 and Decision No. 393 of June 20, 2017, as well as the evaluation system.