Bundan asosiy maqsad talabalarning ota-onalarini talim muassasasing infratuzilmasi va asosiy faoliyat yonalishlari bilan yaqindan tanishtirish.
Tadbirda fakultet dekani Sh.B.Buxorov, dekan o'rinbosarlari N.Sh.Zulyarova, J.S. Qayumov, fakultet tyutorlari ishtirok etishdi. Tadbirni fakultet dekani Sh.B. Buxorov ochib berdi va davlatimizda yoshlar uchun yaratilayotgan shart-sharoitlar hamda talabalarga institut tarixi, institutning ichki va tashqi imkoniyatlari, institutda talabalarning oʻqishlari uchun yaratilgan shart-sharoitlar toʻgʻrisida soʻzlab berdilar.
Bundan tashqari institut tarixi, institutda faoliyat olib borayotgan yetuk kimyogar olimlar, professor-o'qituvchilari tomonidan olib borilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari, ustoz-shogird tizimida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma'lumotlar berdi.
Tadbir davomida yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari N.Sh. Zulyarova institutning ichki tartib-qoidalari, odob-axloq kodeksi, talabalarning institut oldidagi majburiyatlari va oʻquv jarayoniga tegishli boʻlgan nizomlar hamda talabalarning boʼsh vaqtini mazmunli tashkil etish, kitobxonlikni targ'ib qilish va kutubxonalardan samarali foydanish masalalariga ham to'xtalib o'tildi, tashkil etilgan to'garaklar boʻyicha batafsil ma'lumotlar berdi.
Bundan tashqari institut talabalar turar joyida tapabalarning joylashish tartibi hamda ijara huquqi asosida yashayotgan talabalarga to'lanadigan ijara to'lovlarini qoplab berish tizimi bo'yicha tushuntirib berdi.
Tadbir davomida fakultet o'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari J.S. Qayumov O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 31 dekabrdagi 824-son qarori hamda 2017 yil 20 iyundagi 393 sonli qarori hamda baholash tizimi bilan to'liq tanishtirdi.

Основная цель – ознакомление родителей учащихся с инфраструктурой и основными направлениями деятельности учебного заведения.
Декан факультета Ш.Б.Бухаров, заместители декана Н.Ш.Зулярова, Ж.С. Каюмова, приняли участие преподаватели факультета. Организатором мероприятия выступил декан факультета Ш.Б. Бухаров открыл и рассказал студентам об истории института, внутренних и внешних возможностях института, условиях, созданных для учебы студентов в нашей стране.
Кроме того, он дал информацию об истории института, научно-исследовательской работе, проводимой передовыми учеными-химиками, работающими в институте, профессорами и преподавателями, а также работе, проводимой в системе наставник-ученик.
В ходе мероприятия заместитель декана по работе с молодежью Н.Ш. Зулярова, внутренний распорядок института, этический кодекс, обязанности студентов перед институтом и положения, связанные с учебным процессом, а также вопросы содержательной организации свободного времени студентов, популяризации чтения и эффективного использования. библиотек, также были обсуждены дала подробную информацию о кружках.
Кроме того, институт разъяснил порядок размещения студентов в студенческих общежитиях и систему возмещения арендной платы, выплачиваемой студентам, проживающим на праве аренды.
В ходе мероприятия заместитель декана по учебной работе факультета И.С. Каюмов полностью представил постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан №824 от 31 декабря 2020 года и Постановление №393 от 20 июня 2017 года, а также систему оценивания.