"Ma'rifat ulashib" loyihasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori professor B.Sh.Usmonov, O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a'zosi, "Tong yulduzi" gazetasi bo'lim muharriri shoir Ahtamquli, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov va mas'ullar ishtirok etishdi.
Uchrashuvni Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayev kirish so'zi bilan ochib berdi hamda bu kabi ma'anaviy-ma'rifiy tadbirlarning ahamiyati haqida gapirdi.
Tadbir nomidan ham anglash mumkinki, yoshlarning maʼnaviyatini yanada yuksaltirish, ularda vatanparvarlik tuygʻularini tobora kuchaytirish muhim masaladir. Maʼrifatli inson kelajakning haqiqiy poydevorini bunyod eta oladi. Ijodkorlarning yoshlar bilan muloqoti jonli ruhda, shoirona shukuhda, koʻtarinki kayfiyatda oʻtdi.
Tadbir davomida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori professor B.Sh.Usmonov maktab kutubxonasiga va o'quvchilariga esdalik sovg'asi sifatida kitoblar sovg'a qilindi.
Tadbir so'ngida esa "Yashil makon" umumilliy loyihasi doirasida turli manzalari hamda mevali daraxt ko'chatlari ekildi.

In the "Sharing Enlightenment" project, professor B.Sh. Usmanov, rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, member of the Writers' Union of Uzbekistan, poet Ahtamguli, editor of the newspaper "Tong tyzni" newspaper, youth issues and spiritual BN Boborajabov, the first vice-rector for religious affairs, and officials participated.
The meeting was opened by the Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Usmanov Botir Shukurillayev, who spoke about the importance of such traditional educational events.
It can also be understood from the name of the event that it is important to raise the morale of young people and strengthen their patriotic feelings. An enlightened person can build the real foundation of the future. Communication of the artists with young people took place in a lively spirit, poetic shukuh, high mood.
During the event, the Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Professor B.Sh.Usmanov, presented books as souvenirs to the school library and its students.
At the end of the event, seedlings of various trees and fruit trees were planted as part of the "Green Space" national project.