oriy yilning 1-iyun kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori T.T.Safarov rahbarligida kasb-hunar maktabiga biriktirilgan professor-o‘qituvchilar: "Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi" kafedrasi dotsenti Maxmudova Dildora Xasanovna, Umumiy kimyo kafedrasi katta o‘qituvchisi , PhD Olimov Tolmas Farxodovich, "Noorganik moddalar kimyoviy texnologiya" kafedrasi Kenjayev Mirjalol Erkinjanovich, institut " Qabul jarayonini tashkil etish bo‘limi" boshlig‘i Berdiyev Xusan Urolovich hamda "Taʼlim muassasalariga metodik yordam ko‘rsatish sektori bosh mutaxassisi Narmanova Barno Yoqubovnalar institutga biriktirilgan Toshkent imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 2-son kasb-hunar maktabiga tashrif buyurishdi.
Imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 2-son kasb-hunar maktabi direktori , Karimov Dilshod Davronovich, O‘quv ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Sagdullayeva Muattar Baxodirovna, Maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Xodjayeva Sayyora Muridinovna hamda o‘quvchilari bilan yaqindan tanishilib, o‘quvchilar bilan suhbat o‘tkazildi. Tashrif davomida o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, maʼnaviy-maʼrifiy sohalarda mavjud bo‘lgan muammolar o‘rganildi.
Tashrif davomida o‘quvchilarni fanlarga qiziqishlarini yana-da oshirish yo‘lidagi istiqbol maqsad va vazifalarni belgilab oldilar.

On June 1 of this year, professors and teachers attached to the vocational school under the leadership of T.T. Safarov, vice-rector for academic affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology: Associate Professor of the Department of "Food Products Technology" Makhmudova Dildora Khasanovna, Senior Department of General Chemistry teacher, Ph.D. Olimov Tolmas Farkhodovich, chair of "Inorganic substances chemical technology" Kenjayev Mirjalal Erkinjanovich, head of the institute "Department of admission process organization" Berdiyev Khusan Urolovich and chief specialist of the sector of "Methodical support to educational institutions" Narmanova Barno Yakubovna visited Tashkent vocational school No. 2 for disabled persons attached to the institute.
Dilshod Davronovich Karimov, Director of Specialized Vocational School No. 2 for Persons with Disabilities, Sagdullayeva Muattar Bakhodirovna, Deputy Director of Educational Affairs, Hodjayeva Sayyora Muridinovna, Deputy Director of Spiritual and Educational Affairs, and got to know the students closely and had a conversation with the students. During the visit, existing problems in the educational-methodological, scientific-research, spiritual-educational spheres were studied.
During the visit, they determined the future goals and objectives to further increase students' interest in science.