2024-yilning 7-12-oktabr kunlari O'zbekiston Respublkkasi Oliy ta'lim, fan va innovastisylar vazirligi binosida ushbu haftalik doirasida “Ixtirochi ayollar - 2024” ko‘rgazmasi ham tashkil etilib unda Toshkent kimyo-texnologiya institutining bir qator olima ayollari o'zlarining ilmiy ishlanmalari bilan ishtirok etishmoqda.
"INNOWOMENWEEK-2024” ixtirochi xotin-qizlarning innovatsion haftaligining ochilish marosimida O'zbekiston Respublikasi Bosh Vaziri o'rinbosari Maxkamova Zulayxo Baxriddinovna va O‘zbekiston Respublikasi oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vаziri Sharipov Kongratbay Avezimbetovich ham ishtirok etdi.
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 30-apreldagi 84-son majlis bayoni 39-bandi hamda joriy yil 17-sentyabrda o‘tkazilgan 27-sonli majlis bayoni ijrosi yuzasidan Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi va hamkor tashkilotlari tomonidan tashkil etildi.
Tadbirda ilmiy-pedagok kadrlar tayyorlash, ilm-fanga qo'shayotgan hissasini inobatga olib, bir qator olima ayollar qatorida institutimiz "Silikat materiallar, kamyob va nodir metallar kimyoviy texnologiyasi" kafedrasi mudiri professor Aripova Mastura Xikmatovna Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar varizining Tashakkurnomasi va esdalik sovg'asi bilan taqdirlandi.

On October 7-12, 2024, in the building of the Ministry of Higher Education, Science and Innovators of the Republic of Uzbekistan, the exhibition "Women Inventors - 2024" will be organized as part of this week. are participating with their scientific developments.
Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Makhkamova Zulaiho Bakhriddinovna and Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan Sharipov Kongratbay Avezimbetovich also participated in the opening ceremony of the innovative week of women inventors "INNOWOMENWEEK-2024".
It was organized by the Family and Women's Committee and partner organizations in connection with the implementation of paragraph 39 of the minutes of the 84th meeting of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on April 30, 2024 and the minutes of the 27th meeting held on September 17 of this year .
Acknowledgment of the Viceroy of Higher Education, Science and Innovation Professor Aripova Mastura Khikmatovna, Head of the Department "Chemical Technology of Silicate Materials, Rare and Rare Metals" among a number of women scientists at the event and was awarded with a souvenir.