O'zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan oʻtkazilayotgan “Kreativ taʼlim va innovatsiya – Yangi Oʻzbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida» InnoWeek-2023» innovatsion gʻoyalar haftaligi doirasida, vazirlik qoshidagi Innovatsion rivojlanish agentligi, Toshkent kimyo-texnologiya instituti, Jizzax viloyati hokimligi hamda Vengriyaning Obuda universiteti o'rtasida O'zbekiston Respublikasining Jizzax viloyatida InnoTexnoPark tashkil etish bo'yicha hamkorlik memorandumi imzolandi.
Ushbu memorandumdan ko'zlangan maqsad InnoTexnoParklarga xorijiy investitsiyalarni kiritish chet el tajribasidan kegn foydalanish, shuningdek yuritimizdagi innovatsion muhitni yanada takomillashtirishga qaratilgan.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori Usmonov Botir Shukurillayevich hamda institutimizning faxriy professori, 🇭🇺 Vengriyaning Obuda universiteti rektori Levente Kovach boshchiligidagi delegatsiya “Kreativ ta’lim va innovatsiya — Yangi O’zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida o’tkazilayotgan “InnoWEEK-2023” innovatsion g’oyalar haftaligi "Alpomish ko'rgazmalar saroyi"da o'tkazilayotgan loyihalar va ishlanmalar bilan yaqindan tanishdilar.

Под лозунгом «Креативное образование и инновации – основа развития Нового Узбекистана», проведенном Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, в рамках недели инновационных идей «InnoWeek-2023», Агентство инновационного развития при Министерстве, Ташкентский химико-технологический институт, Джизакская область Между администрацией и Венгерским университетом Обуда подписан меморандум о сотрудничестве по созданию ИнноТехноПарка в Джизакской области Республики Узбекистан.
Целью данного меморандума является использование зарубежного опыта иностранных инвестиций в ИнноТехноПарки, а также дальнейшее улучшение инновационной среды в нашей стране.
Делегация во главе с ректором Ташкентского химико-технологического института Усмановым Ботиром Шукуриллаевичем и почетным профессором нашего института 🇭🇺 Левенте Ковач, ректором Венгерского университета Обуда, провела инновационную «InnoWEEK-2023», прошедшую под лозунгом «Креативный образование и инновации – основа развития нового Узбекистана». ознакомился с проектами и разработками, проводимыми во «Выставочном дворце «Алпомиш» в рамках недели идей.