O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi oliy ta’lim sohasidagi hamkorligining 30 yilligi doirasida Erasmus+ Klaster yig'ilishi bo‘lib o'tdi
Joriy yilning 25-oktabr kuni Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetida “CBHE loyihalarining muhandislik sohasidagi ta'siri, universitet-sanoat va universitet-jamiyat hamkorligini mustahkamlash” mavzusida Erasmus+ Klaster yig'ilishi bo‘lib o'tdi.
Uchrashuvda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirining o'rinbosari Otabek Mahkamov, Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti rektori Olimjon To'ychiyev, Erasmus + Milliy Ofisi (NEO) koordinatori Aziza Abdurahmonova va CBHE loyihasining mahalliy koordinatorlari va guruh a’zolari, Oliy ta’lim islohotlari bo‘yicha milliy ekspertlar guruhi (HEREs) a’zolari, noakademik CBHE hamkor tashkilotlar vakillari, shuningdek, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig'i Babaxanova Zebo Abdullayevna ham ishtirok etdi.
Tadbir davomida muhandislik sohasida va universitet-sanoat hamkorligini mustahkamlash bo‘yicha jami 26 ta Erasmus+ CBHE loyihalari (shundan 12 tasi tugallangan, 12 tasi davom etayotgan loyiha va 2024 yilgi tanlovdan 2 loyiha) bo’yicha natijalar tahlil qilindi.

Erasmus+ Cluster meeting was held within the framework of the 30th anniversary of cooperation between Uzbekistan and the European Union in the field of higher education
On October 25 of this year, an Erasmus+ Cluster meeting was held at Turin Polytechnic University in Tashkent on the topic "Impact of CBHE projects in the field of engineering, strengthening university-industry and university-society cooperation".
At the meeting, Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation Otabek Mahkamov, Rector of Turin Polytechnic University of Tashkent Olimjon Toychiyev, Coordinator of Erasmus + National Office (NEO) Aziza Abdurahmonova and local coordinators and team members of the CBHE project, Oliy ta Members of the National Expert Group on Education Reforms (HEREs), representatives of non-academic CBHE partner organizations, as well as the head of the Department of Internationalization and Transformation of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Babakhanova Zebo Abdullayevna, also participated.
During the event, the results of a total of 26 Erasmus+ CBHE projects (including 12 completed projects, 12 ongoing projects and 2 projects from the 2024 competition) in the field of engineering and strengthening university-industry cooperation were analyzed.