Toshkent kimyo-texnologiya institutining Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti Oziq-ovqat xavfsizligi va funksional mahsulotlar ishlab chiqarish texnologiyasi kafedrasiga O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda islom taraqqiyot banki tomonidan go'sth va sut mahsulotlarini qayta ishlashga mo'ljallangan laboratoriya jihozlari taqdim etildi.
Kuni kecha Promeat korxonasidan mutaxassislar Doniyor Yo'ldoshev, Sanjar Naimov va Dilmurod Boltaboyevlar tashrif buyurib ushbu jihozlardan foydalanish bo'yicha professor-o'qituvchilar hamda talabalarga master-klass o'tib berdilar.
Ushbu laboratoriya jihozlari kafedraning 309-xonasiga joylashtirilgan bo'lib, talabalarimiz mutaxassislar ko'magida ushbu jihozlardan foydalanib ilk laboratoriya va amaliy tajribalarni o'tkazmoqdalar.
Ayni paytda ushbu laboratoriyada ECAMPUZ loyihasi doirasida xorijiy professor-o'qituvchilar tomonidan master-klasslar o'tkazilmoqda.

Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и Исламский банк развития утвердили кафедру безопасности пищевых продуктов и технологии производства функциональных продуктов факультета пищевых технологий Ташкентского химико-технологического института по переработке мясомолочной продукции. Представлена разработанная продукция, лабораторное оборудование.
Вчера специалисты предприятия «Промиат» Даниер Ёлдошев, Санжар Наимов и Дилмурод Болтабоев посетили и провели мастер-класс профессорам и студентам по использованию этого оборудования.
Это лабораторное оборудование размещено в кабинете 309 кафедры, и наши студенты с помощью специалистов проводят первые лабораторные и практические эксперименты с использованием этого оборудования.
В настоящее время в этой лаборатории в рамках проекта ECAMPUZ проводятся мастер-классы иностранных профессоров и преподавателей.