Toshkent kimyo-texnologiya institutining Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti Oziq-ovqat xavfsizligi va funksional mahsulotlar ishlab chiqarish texnologiyasi kafedrasiga O'zbekiston Respublikasi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda islom taraqqiyot banki tomonidan go'sth va sut mahsulotlarini qayta ishlashga mo'ljallangan laboratoriya jihozlari taqdim etildi.
Kuni kecha Promeat korxonasidan mutaxassislar Doniyor Yo'ldoshev, Sanjar Naimov va Dilmurod Boltaboyevlar tashrif buyurib ushbu jihozlardan foydalanish bo'yicha professor-o'qituvchilar hamda talabalarga master-klass o'tib berdilar.
Ushbu laboratoriya jihozlari kafedraning 309-xonasiga joylashtirilgan bo'lib, talabalarimiz mutaxassislar ko'magida ushbu jihozlardan foydalanib ilk laboratoriya va amaliy tajribalarni o'tkazmoqdalar.
Ayni paytda ushbu laboratoriyada ECAMPUZ loyihasi doirasida xorijiy professor-o'qituvchilar tomonidan master-klasslar o'tkazilmoqda.

The Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the Islamic Development Bank approved the Department of Food Safety and Functional Products Production Technology of the Faculty of Food Technology of the Tashkent Institute of Chemical Technology for the processing of meat and dairy products. designed laboratory equipment was presented.
Yesterday, specialists from the Promeat enterprise, Daniyor Yoldoshev, Sanjar Naimov and Dilmurod Boltaboyev, visited and gave a master class to professors and students on the use of this equipment.
This laboratory equipment is placed in room 309 of the department, and our students are conducting the first laboratory and practical experiments using this equipment with the help of experts.
Currently, master-classes are held by foreign professors and teachers in this laboratory within the ECAMPUZ project.