Xalqaro tadbirni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Shahlo Turdiqulova kirish so‘zi bilan ochib, so‘nggi yillarda respublikamizda professional ta’lim islohotlari, yoshlarni Yevropa standarti asosida kasb-hunarga o‘qitish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Aytish joizki, ushbu konferensiyada Markaziy Osiyo davlatlari hamda Germaniya va Avstriyadan 200 nafardan ortiq professional ta’lim tizimi bo‘yicha xalqaro ekspertlari ishtirok etmoqda.
Tadbir davomida xorijiy va mahalliy ekspertlar tomonidan professional ta’lim sohasidagi xalqaro va milliy tendensiyalar, ta’lim sifati, ta’limni raqamlashtirish kabi mavzularda taqdimotlar qilinmoqda.

Международное мероприятие открыла заместитель министра высшего образования, науки и инноваций Шахло Турдикулова, которая рассказала о реформах профессионального образования последних лет в нашей республике, работе по подготовке молодежи к профессиям на основе европейских стандартов. информация.
Стоит отметить, что в конференции принимают участие более 200 международных экспертов по системе профессионального образования из стран Центральной Азии, Германии и Австрии.
В ходе мероприятия зарубежные и отечественные эксперты представляют международные и национальные тенденции в сфере профессионального образования, качества образования, цифровизации образования.