Xalqaro tadbirni Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri o‘rinbosari Shahlo Turdiqulova kirish so‘zi bilan ochib, so‘nggi yillarda respublikamizda professional ta’lim islohotlari, yoshlarni Yevropa standarti asosida kasb-hunarga o‘qitish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida ma’lumot berdi.
Aytish joizki, ushbu konferensiyada Markaziy Osiyo davlatlari hamda Germaniya va Avstriyadan 200 nafardan ortiq professional ta’lim tizimi bo‘yicha xalqaro ekspertlari ishtirok etmoqda.
Tadbir davomida xorijiy va mahalliy ekspertlar tomonidan professional ta’lim sohasidagi xalqaro va milliy tendensiyalar, ta’lim sifati, ta’limni raqamlashtirish kabi mavzularda taqdimotlar qilinmoqda.

The international event was opened by the Deputy Minister of Higher Education, Science and Innovation, Shahlo Turdikulova, who spoke about the reforms of professional education and the work carried out in recent years in our republic in the field of vocational training of young people based on European standards. gave information.
It is worth mentioning that more than 200 international experts on the professional education system from Central Asian countries, Germany and Austria are participating in this conference.
During the event, international and national trends in the field of professional education, quality of education, digitalization of education are presented by foreign and local experts.