Qayta o'qishda o'qiyotgan Tyutorlar uchun malaka oshirish kursi bo'lib o'tdi.
Ushbu kurslarda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori B.N.Boborajabov respublikadagi oliy ta'lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan tyutorlarga onlayn shaklda 6 soatlik ma'ruza dars mashg'ulotini olib bordi.
Malaka oshirish kurslarining navbatdagi darslarida:
2025/2026-o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha chora-tadbirlar;
“Dolzarb 90 kunlik” loyihasi doirasida amalga oshiriladigan vazifalarni samarali tashkil etish;
talaba-yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish va rejalashtirish;
talabalarni tanlovlar va to‘garaklar faoliyatiga jalb qilish;
149-sonli qarorda belgilangan vazifalar talabalarning ijtimoiy faolligini baholash bo'yicha tavsiyalar;
globallashuv jarayonida axborot xurujlariga qarshi kurash va ijtimoiy-ma’naviy barqarorlikni ta'minlash;
taym-menejment asoslari;
B.N.Boborajabov tomonidan masofaviy tarzda ZOOM platformasi orqali zamonaviy yondashuvlar va innovatsion metodlarni taqdim etdi. Ushbu kurslar tyutorlarning kasbiy malakasini oshirish, ta’lim va tarbiyaning uyg'unligi hamda talabalarning ijtimoiy faolligini oshirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatli hisoblanadi.

A refresher course was held for tutors studying in re-education.
In these courses, the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Affairs of the Tashkent Institute of Chemical Technology B.N. Boborajabov conducted a 6-hour online lecture class for tutors working in higher educational institutions of the republic.
The next lessons of the advanced training courses:
Measures to prepare for the 2025/2026 academic year;
Effective organization of tasks to be implemented within the framework of the “Urgent 90 Days” project;
Meaningful organization and planning of students' free time;
Involving students in competitions and activities of clubs;
Recommendations for assessing the social activity of students, the tasks established by Resolution No. 149;
Combating information attacks and ensuring socio-moral stability in the process of globalization;
Fundamentals of time management;
B.N. Boborajabov presented modern approaches and innovative methods remotely via the ZOOM platform. These courses are important in that they serve to improve the professional skills of tutors, harmonize education and upbringing, and increase the social activity of students.