10-oktyabr kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan “Sening tashabbusing – sening kelajaging uchun” shiori ostida “Qizlarjon” klubi Respublika forumi oʻtkazildi. Tadbirda yurtimizdagi barcha oliy taʼlim muassasalarining “Qizlarjon” klubi raislari hamda Xotin-qizlar maslahat kengashi raislari ishtirok etdi.
Ushbu forumda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xotin-qizlar kengashi raisi Aripova Gulnora Shuhratillayevna va "Qizlarjon" klubi a'zolari ham faol ishtirok etishdi.
Forum ishtirokchilarini Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov qutlab, mamlakatimizda qizlarga munosib shart sharoitlar yaratib berish borasida keng koʻlamli ishlar amalga oshirilayotganini taʼkidladi.

Клуб «Кизларжон» провел республиканский форум
10 октября Министерство высшего образования, науки и инноваций провело республиканский форум клуба «Кизларжон» под лозунгом «Ваша инициатива – для вашего будущего». В мероприятии приняли участие председатели клуба «Кизларжон» всех высших учебных заведений нашей страны и председатели Женского консультативного совета.
Активное участие в форуме приняли председатель Женсовета Ташкентского химико-технологического института Арипова Гульнора Шухратиллаевна и члены клуба «Кизларжон».
Министр высшего образования, науки и инноваций Кунгиротбой Шарипов приветствовал участников форума и отметил, что в нашей стране проводится большая работа по созданию подходящих условий для девушек.