10-oktyabr kuni Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan “Sening tashabbusing – sening kelajaging uchun” shiori ostida “Qizlarjon” klubi Respublika forumi oʻtkazildi. Tadbirda yurtimizdagi barcha oliy taʼlim muassasalarining “Qizlarjon” klubi raislari hamda Xotin-qizlar maslahat kengashi raislari ishtirok etdi.
Ushbu forumda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xotin-qizlar kengashi raisi Aripova Gulnora Shuhratillayevna va "Qizlarjon" klubi a'zolari ham faol ishtirok etishdi.
Forum ishtirokchilarini Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov qutlab, mamlakatimizda qizlarga munosib shart sharoitlar yaratib berish borasida keng koʻlamli ishlar amalga oshirilayotganini taʼkidladi.

On October 10, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation held a Republican forum of the "Kizlarjon" club under the slogan "Your initiative is for your future". The chairmen of the "Kizlarjon" club of all higher educational institutions of our country and the chairmen of the Women's Advisory Council took part in the event.
Aripova Gulnora Shuhratillayevna, chairwoman of the Women's Council of the Tashkent Institute of Chemical Technology, and members of the "Kizlarjon" club took an active part in this forum.
The Minister of Higher Education, Science and Innovations Kungirotboy Sharipov welcomed the participants of the forum and noted that extensive work is being done to create suitable conditions for girls in our country.