2024-yilning 21-sentabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida Qo'shma ta'lim dasturlari doirasida bakalavr 2+2, 4+1 va magistratura 1+1 bosqichini tamomlagan talabalarga tantanali diplom topshirish marosimi bo'lib o'tdi.
Unda institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich, Korxonalar va ta’lim muassasalari bilan ishlash bo'yicha prorektori Shernayev Anvar Normamatovich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxanova Zebo Abdullayevna, Qo'shma ta'lim dasturlarini muvofiqlashtiruvchi bo'lim boshlig'i Aziz Uzakov, o'rinbosari Razakova Laylo Sayfievna, professor-o'qituvchilar va bitiruvchilar ishtirok etishdi.
Marosim boshida institutimiz rektori Usmonov Botir Shukurillayevich bitiruvchilarga bundan keyingi o'qishlarida va ishlarida omad tilab, yetuk kadr bo'lib yetishishlarini oldilariga maqsad qilib qo'yishlari kerakligini ta'kidladilar.

Состоялась церемония вручения дипломов выпускникам, обучавшимся в рамках совместных образовательных программ.
21 сентября 2024 года в Ташкентском химико-технологическом институте состоялась торжественная церемония вручения дипломов студентам, завершившим этапы бакалавриата 2+2, 4+1 и магистратуры 1+1 в рамках совместных образовательных программ.
В нем выступили ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Шернаев Анвар Нормаматович, проректор по международному сотрудничеству Бабаханова Зебо Абдуллаевна, начальник отдела координации совместных образовательных программ Азиз Узаков, депутат Разакова Лейла. Сайфиевна, профессора и преподаватели, аспиранты.
В начале церемонии ректор нашего института Усманов Ботир Шукуриллаевич пожелал выпускникам удачи в дальнейшей учебе и работе, и подчеркнул, что они должны поставить перед собой цель стать зрелыми кадрами.