O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganligining 33 yilligi hamda 14-yanvar - Vatan himoyachilari kuni bayrami munosabati bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakulteti professor-o'qituvchilari, tyutorlari hamda talabalari ishtirokida O'zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligiga qarashli Qurolli kuchlar Markaziy muzeyiga tashrif tashkil etildi.
Tashrif davomida talabalar nafaqat O’zbekistonda tashkil topgan Qurolli kuchlari tarixini o’rganishga, balki muzeyning boy va keng ko’lamga ega bo’lgan Markaziy Osiyo va O’zbekiston xalqining rivojlangan harbiy san’ati tarixi eksponatlari bilan ham tanishishga muyassar bo’lishdi.
Muzeyga kirishda qad ko‘targan, el yurtimizning sodiq farzandi timsolini aks ettirgan “Vatanga qasamyod” monumenti hech kimni befarq qoldirmadi.
Bundan tashqari fakultet jamoasi uchun Harbiy-vatanparvarlik mavzusuda harbiylar ishtirokida qiziqarli davra suhbati tashkil etildi va vatanimiz himoyasi yo'lida amalga oshirilayotgan islohatlar, ajdodlarimizga sodiq o'g'lonlarni tarbiyalash yo'lida olib borilayotgan tizimli ishlar to'g'risida ma'lumotlar berildi. Bunday tashriflardan asosiy maqsad talaba-yoshlarni harbiy vatanparvarlik, ona yurtga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalashga qaratilgan.

On the occasion of the 33rd anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the holiday of January 14 - Defenders of the Fatherland Day, a visit was organized to the Central Museum of the Armed Forces under the Ministry of Defense of the Republic of Uzbekistan with the participation of professors, tutors and students of the Faculty of Chemical Engineering of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
During the visit, the students were able to study not only the history of the Armed Forces established in Uzbekistan, but also get acquainted with the rich and extensive exhibits of the museum, which depict the history of the developed military art of the people of Central Asia and Uzbekistan.
The monument "Oath to the Fatherland", erected at the entrance to the museum, reflecting the image of the faithful son of our country, did not leave anyone indifferent.
In addition, an interesting round table discussion on the topic of military-patriotic issues was organized for the faculty team with the participation of military personnel, and information was provided on the reforms being implemented to protect our homeland, as well as systematic work being carried out to educate sons loyal to our ancestors. The main goal of such visits is to educate students and young people in the spirit of military patriotism, love for the motherland and loyalty.