2024-yil 28-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti "Sanoat muhandisligi va menejment" fakultetida Xotin-qizlar Kengashi tashabbusi bilan yosh avlodni rahbarlik va tadbirkorlik sohasiga yo‘naltirish, qobiliyatlarini rivojlantirish va ularga ilhom berish maqsadida muhim uchrashuv tashkil etildi. Tadbirda Olmazar tumani deputati, O‘zto‘qimachiliksanoat uyushmasining dizaynni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i Gulyamova Kamola Xaitovna mehmon sifatida ishtirok etdi.
Uchrashuvda Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Gulnora Aripova, "Sanoat muhandisligi va menejment" fakulteti dekanining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi J.A. Aliyeva, "Kimyoviy injiniring fakulteti" maslahatchisi M. Bekmuratova, boshqa fakultet maslahatchilari va talaba-yoshlar qatnashdilar.
Tadbir davomida Gulyamova Kamola Xaitovna o‘zining rahbarlik faoliyati va tadbirkorlik sohasidagi tajribalari bilan o‘rtoqlashdi. U ishga bo‘lgan qat’iyat, maqsad sari izchillik va doimiy rivojlanishning ahamiyatini ta’kidladi. O‘z faoliyatida duch kelgan qiyinchiliklarni qanday yenggani va muvaffaqiyatga erishish yo‘llarini amaliy misollar orqali tushuntirib berdi.
Uchrashuvda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berib, Kamola Xaitovnaning qimmatli tavsiyalaridan bahramand bo'ldilar. Ayniqsa, rahbarlik ko‘nikmalarini rivojlantirish, tadbirkorlik faoliyatini boshlash uchun zarur qadamlar va zamonaviy texnologiyalardan foydalanish haqida berilgan maslahatlar ishtirokchilar tomonidan iliq qarshi olindi.
Mazkur uchrashuv yosh qizlarning intilishlarini rag‘batlantirish, ularga yangi maqsadlar qo‘yishda va shaxsiy o‘sish sari dadil qadamlar tashlashida muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Tadbir nafaqat talabalarga bilim va ilhom berdi, balki ularda o‘ziga bo‘lgan ishonchni oshirishga xizmat qildi.

On November 28, 2024, at the Faculty of "Industrial Engineering and Management" of the Tashkent Institute of Chemical Technology, an important meeting was organized at the initiative of the Women's Council to guide the younger generation into the field of leadership and entrepreneurship, develop their abilities and inspire them. Gulyamova Kamola Khaitovna, deputy of the Almazar district, head of the design development department of the Uzbek Textile Industry Association, participated in the event as a guest.
The meeting was attended by Gulnora Aripova, Advisor to the Rector on Women's Issues, J.A. Aliyeva, Advisor to the Dean of the Faculty of "Industrial Engineering and Management" on Women's Issues, M. Bekmuratova, Advisor to the Faculty of Chemical Engineering, other faculty advisors and students.
During the event, Gulyamova Kamola Khaitovna shared her experience in leadership and entrepreneurship. She emphasized the importance of determination, consistency in achieving goals, and continuous development. She explained how she overcame difficulties in her work and the ways to achieve success through practical examples.
At the meeting, students asked questions of interest to them and enjoyed Kamola Khaitovna's valuable recommendations. In particular, the advice on developing leadership skills, the necessary steps to start a business, and the use of modern technologies was warmly received by the participants.
This meeting was important in encouraging the aspirations of young girls, setting them new goals, and taking bold steps towards personal growth. The event not only provided knowledge and inspiration to the students, but also served to increase their self-confidence.