“Yaproqli halqasimon naychali yog‘och turlari” mavzusida ochiq darsi tashkil etildi
Neft va gaz texnologiyalari fakultetida PhD, katta o‘qituvchi A.H. Mardonov tomonidan “Yog‘och turlarini identifikatsiyalash” fanidan “Yaproqli halqasimon naychali yog‘och turlari” mavzusida interfaol metodlar asosida ochiq dars o‘tkazildi.
Dars jarayonida zamonaviy o‘quv texnologiyalari, elektron proektor, ko‘rgazmali plakatlar hamda mikroskopik kuzatuvlar samarali qo‘llanildi, talabalarning faol ishtiroki ta’minlanib, nazariy bilimlar amaliy mashg‘ulotlar bilan uyg‘unlashtirildi.
Ekspertlar tomonidan PhD A.H.Mardonovning dars o‘tish jarayonidagi yuksak pedagogik mahorati, mavzuni izchil va tushunarli bayon etish qobiliyati, talabalarga individual yondashuvi hamda interfaol metodlardan samarali foydalanishi yuqori baholandi.
Ochiq darsda Ta’lim sifati nazorati bo‘limi boshlig‘i A.I.Xudoyberdiyeva, Inson resurslari bo‘limi boshlig‘i R.I.Mirsamikova, Neft va gaz texnologiyalari fakulteti dekan o‘rinbosari N.Sh.Zulyarova, “Sellyuloza va yog‘ochsozlik texnologiyasi” kafedrasi mudiri Prof. A.Sh.Xusenov, kafedra professori M.T.Primqulov ishtirok etdilar.
Mazkur ochiq dars fakultetda ilg‘or pedagogik texnologiyalarni amaliyotda qo‘llash va ta’lim jarayonini takomillashtirish yo‘lida samarali tajriba sifatida qayd etildi.

An open lesson on the topic “Deciduous ring-shaped tubular wood species” was organized
At the Faculty of Oil and Gas Technologies, PhD, senior lecturer A.H. Mardonov held an open lesson on the topic “Deciduous ring-shaped tubular wood species” based on interactive methods in the subject “Identification of wood species”.
During the lesson, modern educational technologies, electronic projectors, demonstration posters and microscopic observations were effectively used, active participation of students was ensured, and theoretical knowledge was combined with practical exercises.
The experts highly appreciated the high pedagogical skills of PhD A.H. Mardonov in the lesson process, the ability to consistently and clearly explain the topic, his individual approach to students and the effective use of interactive methods.
The open lesson was attended by the Head of the Education Quality Control Department A.I. Khudoyberdiyeva, Head of the Human Resources Department R.I. Mirsamikova, Deputy Dean of the Faculty of Oil and Gas Technologies N.Sh. Zulyarova, Head of the Department of "Cellulose and Woodworking Technology" Prof. A.Sh. Khusenov, Professor of the Department M.T. Primkulov.
This open lesson was noted as an effective experience in the practical application of advanced pedagogical technologies at the faculty and in improving the educational process.