2024-yilning 20-dekabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati tashabbusi bilan O'zbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlang'ich tashkiloti hamda Talabalar kengashi hamkorligida "TKTI 2025 - yangi umidlar fasli" nomli Yangi yil oqshomi bo'lib o'tdi.
Bayram tadbirini Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori, professor Usmonov Botir Shukurillayevich bayram tabrigi bilan ochib berdilar.
Bayram tabrigida 2024-yilda institut xodimlari va talabalari erishgan yutuqlari, natijalar, 2025-yilda talabalar uchun ilmiy-ijodiy, ma’naviy-ma’rifiy yo’nalishlarda o’tkazilishi rejalashtirilayotgan loyihalar haqida aytib, barcha professor-o’qituvchilarni, talabalarni kelayotgan 2025-yil bilan tabriklab, omad va zafarlar tiladilar.
Ajoyib ruhda o’tkazilgan bayram tadbirida qorbobo-qorqizning chiqishlari, qiziqarli o‘yinlar, kuy-qo‘shiqlar, jonli ijro, karaoke, Quvnoqlar va zukkolar jamoasining hazillari bo’lib o’tdi.
Tadbirda Toshkent kimyo-texnologiya instituti "Talabalar ligasi 2024" sport musobaqalari doirasida tashkil etilgan "Rektor kubigi" g'oliblarini taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.
Jumladan yigitlar o'rtasida sportning voleybol turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
1- o'rin — Kimyoviy injiniring fakulteti jamoasi KUBOK, DIPLOM hamda 3 500 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
2- o'rin — Neft va gaz texnologiyalari fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 2 100 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
3- o'rin — Sanoat muhandisligi va menejmenti fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 1 400 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
Jumladan qizlar o'rtasida sportning voleybol turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
2- o'rin — Sanoat muhandisligi va menejmenti fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 2 100 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
3- o'rin — Neft va gaz texnologiyalari fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 1 400 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
Jumladan yigitlar o'rtasida sportning futbol turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
1- o'rin — Kimyoviy injiniring fakulteti jamoasi KUBOK, DIPLOM hamda 3 000 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
2- o'rin — Neft va gaz texnologiyalari fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 1 800 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
3- o'rin — Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti jamoasi DIPLOM hamda 1 200 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
Jumladan yigitlar o'rtasida sportning kurash turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
1- o'rin — DIPLOM hamda 500 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
2- o'rin — DIPLOM hamda 300 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
3- o'rin — DIPLOM hamda 200 000 SO'MLIK VAUCHER bilan taqdirlandi.
Jumladan sportning stol tennisi turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
Jumladan sportning shaxmat va badminton turi bo'yicha o'tkazilgan musobaqa g'oliblari quyidagicha taqdirlandi:
Tadbir davomida "Talabalar ligasi 2024" sport musobaqalari doirasida tashkil etilgan Rektor kubigi musobaqalarini tashkil etishdagi ko'magi uchun bir guruh xodimlar tashakkurnoma bilan taqdirlandilar.
Tadbir davomida iqtidorli talabalar tomonidan tayyorlangan ajoyib sahna chiqishlari, qorbobo va qorqiz dueti namoyish etildi.
Tadbir davomida "Benom" guruhining shogirti tomonidan ijro etilgan jonli ijro karaokega ulanib, barcha talabalar qo’shiqlarni birgalikda jonli ijro etishdi.
Tadbir davomida iqtidorli talabalar tomonidan tayyorlangan ajoyib sahna chiqishlari, kuy-qoshliqlar, raqslar namoyish etildi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutida bo'lib o'tgan "TKTI 2025 - yangi umidlar fasli" nomli Yangi yil oqshomidan esdalik suratlar.

20 декабря 2024 года по инициативе руководства Ташкентского химико-технологического института совместно с первичной организацией института, Союзом молодежи Узбекистана и Студенческим советом состоится новогодний вечер под названием «ТКТИ 2025 – сезон новых надежд».
Праздничное мероприятие открыл ректор Ташкентского химико-технологического института, профессор Усманов Ботир Шукуриллаевич с праздничным поздравлением.
В своем праздничном поздравлении он рассказал о достижениях и результатах, достигнутых сотрудниками и студентами института в 2024 году, о проектах, запланированных для студентов в научном, творческом, духовно-просветительском направлениях в 2025 году, а также пожелал всем профессорам, преподавателям и студентам творческих успехов. Желаем удачи в наступающем 2025 году и желаем вам удачи и успехов.
Праздничное мероприятие прошло в прекрасной атмосфере, с выступлениями Деда Мороза и Снегурочки, интересными играми, песнями, живыми выступлениями, караоке и шутками от коллектива «Кувноклар» и «Зукколар».
В рамках мероприятия состоялась торжественная церемония награждения победителей «Кубка ректора», организованного в рамках спортивных соревнований «Студенческая лига-2024» Ташкентского химико-технологического института.
В частности, победители соревнований по волейболу среди мужчин были награждены следующим образом:
1 место — Команда факультета химической технологии награждена КУБКОМ, ДИПЛОМОМ и КУПОНОМ НА 3 500 000 СУМ.
2 место — Команда факультета нефтегазовых технологий награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 2 100 000 сум.
3 место — Команда факультета промышленной инженерии и менеджмента награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 1 400 000 сум.
В частности, победители соревнований по волейболу среди девушек были награждены следующим образом:
2 место — Команда факультета промышленной инженерии и менеджмента награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 2 100 000 сум.
3 место — Команда факультета нефтегазовых технологий награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 1 400 000 СУМ.
В частности, победители соревнований по футболу среди юношей были награждены следующим образом:
1 место — Команда факультета химической технологии награждена КУБКОМ, ДИПЛОМОМ и КУПОНОМ НА 3 000 000 СУМ.
2 место — Команда факультета нефтегазовых технологий награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 1 800 000 СУМ.
3 место — Команда факультета пищевых и винодельческих технологий награждена ДИПЛОМОМ и ВАУЧЕРОМ НА 1 200 000 сум.
В частности, победители соревнований по мужской борьбе были награждены следующим образом:
1 место - награждено ДИПЛОМОМ и КУПОНОМ НА 500 000 СУМ.
2 место - награждено ДИПЛОМОМ и КУПОНОМ НА 300 000 СУМ.
3 место - награждено ДИПЛОМОМ и КУПОНОМ НА 200 000 СУМ.
В частности, победители соревнований по настольному теннису были награждены следующим образом:
В ходе мероприятия группе сотрудников были вручены благодарственные грамоты за поддержку в организации соревнований на Кубок ректора, которые прошли в рамках спортивных соревнований «Студенческая лига-2024».
На мероприятии были представлены замечательные сценические номера, подготовленные талантливыми студентами, а также дуэт Деда Мороза и Снегурочки.
В ходе мероприятия живое выступление студента группы «Беном» сочеталось с караоке, а все студенты исполнили песни вживую.
В ходе мероприятия были представлены замечательные сценические выступления, песни и танцы, подготовленные талантливыми студентами.
Памятные фотографии с новогоднего утренника «ТКТИ 2025 – сезон новых надежд», прошедшего в Ташкентском химико-технологическом институте.