Ta’limning kredit-modul tizimini joriy etishning Vebster universiteti tajribasi o‘rganildi
Toshkent kimyo-texnologiya institutining Akademik faoliyat va registrator boshqarmasi boshlig‘i U.R.Kadirov va Axborot taxlil markazi bosh mutaxassisi X.A.Qaxramonovalar 2023 yilning 25-fevral kuni ta’limning kredit-modul tizimini joriy etishning xorijiy tajribasini o‘rganish maqsadida Toshkent shahridagi Vebster universitetining ta’lim dasturlarini amalga oshirish markazida bo‘lishdi.
Shuningdek, tashrif davomida Toshkent shahrida Vebster universiteti ta’lim dasturlarini amalga oshirish markazi direktor o‘rinbosari Sh.M.Mamatov hamda Akademik ishlar va sayt registratori boshqarmasi boshlig‘i Ruban Ganeshular bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda Vebster universitetida ta’limning kredit-modul tizimi bo‘yicha o‘quv jarayonini tashkil etish tartibi bilan yaqindan tanishildi hamda kredit-modul tizimini O‘zbekiston OTMlariga tatbiq etishda yuzaga kelayotgan savollarga javoblar olindi.

Head of the Department of Academic Affairs and Registrar of the Tashkent Institute of Chemical Technology U.R.Kadirov and chief specialist of the Information-Analytical Center H.A. Kakhramonova on February 25 2023 visited the Center for the Implementation of Educational Programs of the Webster University in Tashkent in order to study foreign experience in implementing a credit-modular education system.
In addition, during the visit, the meeting was held with the Deputy director of the Center for the Implementation of Educational Programs of the Webster University in Tashkent, Sh.M. Mamatov, as well as with Ruban Ganeshu, head of the Department for Academic Affairs and the Registrar of the site. At the meeting, they were acquainted in detail with the organization of the educational process on the credit-modular system of education at the Webster University and got answers to questions arising from the implementation of the credit-modular system in universities of Uzbekistan.