Toshkentda ikkinchi O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumi doirasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Sian neft universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Poytaxtda o‘z ishini boshlagan O‘zbekiston–Xitoy ikkinchi ta’lim forumi doirasida ikki mamlakat o‘rtasida ta’lim, fan va innovatsiyalar sohasidagi o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlashga qaratilgan bir qator shartnomalar, bitim va memorandumlar imzolandi. Jumladan O‘zbekiston–Xitoy ta’lim forumi doirasida Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Sian neft universiteti bilan hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Tadbirda Toshkent kimyo-texnologiya institutidan Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor Safarov Toir Tursunovich hamda Xalqaro aloqalar, investitsiyalar va reyting bo‘limi boshlig‘i Saidahmadov Saidumarxon Saidabror o‘g‘li ham ishtirok etdilar.

На втором Узбекско-Китайском образовательном форуме, прошедшем в Ташкенте, было подписано соглашение о сотрудничестве с Ташкентским химико-технологическим институтом и Сианьским нефтяным университетом.
На втором Узбекско-Китайском образовательном форуме, который стартовал в нашей столице, был подписан ряд соглашений, контрактов и меморандумов, направленных на дальнейшее укрепление сотрудничества между двумя странами в сфере образования, науки и инноваций. В частности, на Узбекско-Китайском образовательном форуме было подписано соглашение о сотрудничестве с Ташкентским химико-технологическим институтом и Сианьским нефтяным университетом.
В мероприятии также приняли участие проректор по учебной работе университета Тоир Турсунович Сафаров и начальник управления международных связей, инвестиций и рейтингов Саидумархон Саидаброр оглу Саидахмадов.