Joriy yilning 24-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti faollar zalida Talabalar kengashi tomonidan talabalarning joriy semestrni muvaffaqiyatli yakunlaganligi yakunlagani va kelgusi semestrning oʻquv jarayonlariga yuqori kayfiyatda kirishishini ta’minlash maqsadida koʻngilochar, kreativ yondashilgan va ilmiy-badiiy ahamiyatga ega turkum tadbirlar tashkil etildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, O‘quv ishlari bo’yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, fakultet dekani, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirda O`zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda San'at va madaniyat institutining iqtidorli talabalari o'zlarining ko'rgazmali va ijodiy chiqishlari bilan ishtirok etdilar. Institutimiz talabalari tomonidan qo'shiqlar va raqslar ijro etildi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutida bo'lib o'tgan "Talabalik oltin davrim" bayram tadbirida Oʻzbekiston qahramoni, oʻzbek shoiri, tarjimoni va jamoat arbobi Abdulla Oripovning hayoti va ijodiga bag'ishlangan teatrlashtirilgan kompozitsiyasi namoyish etildi.
Tadbir so'ngida talabalar tomonidan KAROKE qo'shiqlar kuylandi.
O‘quv ishlari bo’yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich va Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich so'zga chiqib yangi semestrni manashunday ko'tarinki kayfiyatda boshlab kelgusi o'qishlarida va ishlariga omad tiladilar.

В Ташкентском химико-технологическом институте состоялось праздничное мероприятие на тему «Золотой век моего студента».
24 января текущего года в активном зале факультета технологии химических материалов Ташкентского химико-технологического института Студенческий совет организовал серию развлекательных, творческих и научно-художественных мероприятий с целью обеспечения успешного завершения студентами текущий семестр и вступить в следующий семестр в приподнятом настроении.
В нем приняли участие первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Бобораджабов Бахадир Насриддинович, проректор по воспитательной работе Сафаров Тойир Турсунович, декан факультета, заместители декана, преподаватели и студенты.
Талантливые студенты Государственного университета физической культуры и спорта Узбекистана и Института искусств и культуры приняли участие в мероприятии со своими показательными и творческими выступлениями. Песни и танцы исполняли студенты нашего института.
Театрализованная композиция, посвященная жизни и деятельности героя Узбекистана, узбекского поэта, переводчика и общественного деятеля Абдуллы Орипова, была представлена ​​на праздничном мероприятии «Золотой век студента», прошедшем в Ташкентском химико-технологическом институте.
В завершение мероприятия студенты исполняли песни КАРОКЕ.
Сафаров Тойир Турсунович, проректор по учебной работе, и Бобораджабов Бахадир Насриддинович, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе, выступили с речью и начали новый семестр в таком приподнятом настроении, пожелав им удачи в учебе. будущая учеба и работа. Они желают