Joriy yilning 24-yanvar sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutining Kimyoviy moddalar texnologiyasi fakulteti faollar zalida Talabalar kengashi tomonidan talabalarning joriy semestrni muvaffaqiyatli yakunlaganligi yakunlagani va kelgusi semestrning oʻquv jarayonlariga yuqori kayfiyatda kirishishini ta’minlash maqsadida koʻngilochar, kreativ yondashilgan va ilmiy-badiiy ahamiyatga ega turkum tadbirlar tashkil etildi.
Unda Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich, O‘quv ishlari bo’yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich, fakultet dekani, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar va talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirda O`zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda San'at va madaniyat institutining iqtidorli talabalari o'zlarining ko'rgazmali va ijodiy chiqishlari bilan ishtirok etdilar. Institutimiz talabalari tomonidan qo'shiqlar va raqslar ijro etildi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutida bo'lib o'tgan "Talabalik oltin davrim" bayram tadbirida Oʻzbekiston qahramoni, oʻzbek shoiri, tarjimoni va jamoat arbobi Abdulla Oripovning hayoti va ijodiga bag'ishlangan teatrlashtirilgan kompozitsiyasi namoyish etildi.
Tadbir so'ngida talabalar tomonidan KAROKE qo'shiqlar kuylandi.
O‘quv ishlari bo’yicha prorektori Safarov Toyir Tursunovich va Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlari bo‘yicha birinchi prorektor Boborajabov Bahodir Nasriddinovich so'zga chiqib yangi semestrni manashunday ko'tarinki kayfiyatda boshlab kelgusi o'qishlarida va ishlariga omad tiladilar.

A festive event was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology on the theme of "My student golden age".
On January 24 of this year, in the active hall of the Faculty of Chemical Materials Technology of the Tashkent Institute of Chemical Technology, the Student Council organized a series of entertaining, creative and scientific-artistic events in order to ensure that the students successfully completed the current semester and enter the next semester in a high mood. was established.
It was attended by the first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs Boborajabov Bahadir Nasriddinovich, vice-rector for educational affairs Safarov Toyir Tursunovich, dean of the faculty, deputy deans, tutors and students.
Talented students of the State University of Physical Education and Sports of Uzbekistan and the Institute of Arts and Culture participated in the event with their demonstration and creative performances. Songs and dances were performed by the students of our institute.
A theatrical composition dedicated to the life and work of the hero of Uzbekistan, Uzbek poet, translator and public figure Abdulla Oripov was presented at the festive event "Student Golden Age" held at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
At the end of the event, students sang KAROKE songs.
Safarov Toyir Tursunovich, vice-rector for academic affairs, and Boborajabov, Bahadir Nasriddinovich, first vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs, made a speech and started the new semester in such an upbeat mood, wishing them good luck in their future studies and work. they wish