Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy-uslubiy Kengashining navbatdagi majlisi bo'lib o'tdi
Toshkent kimyo-texnologiya institutining O'quv ishlari bo'yicha prorektori professor Safarov Toyir Tursunovich raisligida Ilmiy-uslubiy Kengashning navbatdagi majlisi bo'lib o'tdi.
Unda Akademik faoliyat va registrator boshqarmasi tarkibiga kiruvchi bo‘lim xodimlarining amalga oshirgan ishlari hamda kelgusida amalga oshiriladigan ishlar rejasi, Mаlаkаviy аmаliyotlаrni oʻtkаzishgа tаyyorgаrlik hаmdа uning sifаt-sаmаrаdоrligini оshirishgа qаrаtilgаn chоrа-tаdbirlаr, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 10-oktabrdagi “Oliy ta’lim muassasalarini o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlash to‘g‘risida”gi 816-son qarorining ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar bo‘yicha ijrosi tahlili va turli masalalar ko’rildi.

The next meeting of the Scientific and Methodological Council of the Tashkent Institute of Chemical Technology was held
The next meeting of the Scientific and Methodological Council was held under the chairmanship of Professor Safarov Toyir Tursunovich, vice-rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
In it, the work performed by the staff of the Department of Academic Activities and the Registrar's Department and the plan of future work, preparation for conducting qualification practices and measures aimed at increasing its quality and efficiency, the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 10, 2018 " The analysis of the implementation of the decision No. 816 "On providing higher education institutions with educational literature" by educational directions and specialties and various issues were reviewed.