Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy-uslubiy Kengashining navbatdagi majlisi bo'lib o'tdi
Toshkent kimyo-texnologiya institutining O'quv ishlari bo'yicha prorektori professor Safarov Toyir Tursunovich raisligida Ilmiy-uslubiy Kengashning navbatdagi majlisi bo'lib o'tdi.
Unda Akademik faoliyat va registrator boshqarmasi tarkibiga kiruvchi bo‘lim xodimlarining amalga oshirgan ishlari hamda kelgusida amalga oshiriladigan ishlar rejasi, Mаlаkаviy аmаliyotlаrni oʻtkаzishgа tаyyorgаrlik hаmdа uning sifаt-sаmаrаdоrligini оshirishgа qаrаtilgаn chоrа-tаdbirlаr, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 10-oktabrdagi “Oliy ta’lim muassasalarini o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlash to‘g‘risida”gi 816-son qarorining ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar bo‘yicha ijrosi tahlili va turli masalalar ko’rildi.

Очередное заседание Научно-методического совета прошло под председательством проректора Ташкентского химико-технологического института, профессора Сафарова Тойра Турсуновича.
В нем работа, выполняемая сотрудниками отдела академической деятельности и отдела регистратора, и план будущей работы, подготовка к проведению квалификационной практики и мероприятия, направленные на повышение ее качества и эффективности, постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10 октября 2018 года» Рассмотрен анализ реализации постановления №816 «Об обеспечении высших учебных заведений учебной литературой» по направлениям образования и специальностям и различным вопросам.