2025-yil 23-iyul kuni Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Kimyo korxonalari faoliyatini samarali yoʻlga qoʻyish, ularni moliyaviy sogʻlomlashtirish hamda istiqbolli loyihalarni amalga oshirish hisobidan tarmoqni tubdan diversifikatsiyalash yuzasidan qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent kimyo-texnologiya instituti vakillari “Ammofos-Maxam” AJga xizmat tashrifini amalga oshirdi.
Mazkur tashrif doirasida institutning Akademik faoliyat bo‘yicha prorektori T.T.Safarov, Kimyoviy injiniring fakulteti dekani Sh.Buxorov hamda Karyera markazi boshlig‘i A.Mirkomilovlar tomonidan “Ammofos-Maxam” AJda institutning maxsus kafedralari filiallarini tashkil etish masalasi bo‘yicha uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda Jamiyat ishlab chiqarish direktori Sodikov Baxodir Bagirovich, Boshqaruv raisining iqtisod va moliya bo‘yicha o‘rinbosari G‘afurov Behzod Abdukarim o‘g‘li, Kadrlar bo‘limi boshlig‘i Djumaniazov Baxtiyor Djumaabayevich, Xodimlar tayyorlash o’quv markazi boshlig’i Alimkulova Muborak Eraliyevna, Ishlab chiqarishni muvofiqlashtirish va texnik rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Nasriddinov Azamjon Umaralievichlar ishtirok etdilar.
Muzokaralar davomida korxonada institutning kafedra filiallarini ochish, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini kuchaytirish, hamda talabalarni amaliyot va ish bilan ta’minlash borasida hamkorlik yo‘nalishlari belgilab olindi.

Делегация Ташкентского химико-технологического института в АО «Аммофос-Максам»
23 июля 2025 года в целях обеспечения исполнения Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах по эффективной организации деятельности предприятий химической промышленности, их финансовому оздоровлению и радикальной диверсификации отрасли за счёт реализации перспективных проектов» представители Ташкентского химико-технологического института посетили с рабочим визитом АО «Аммофос-Максам».
В рамках визита состоялась встреча проректора по учебной работе института Т.Т. Сафарова, декана химико-технологического факультета Ш. Бухорова и руководителя Центра карьеры А. Миркомилова по вопросу создания филиалов специализированных кафедр института на АО «Аммофос-Максам».
Во встрече приняли участие директор по производству предприятия Содиков Баходир Багирович, заместитель председателя правления по экономике и финансам Гафуров Бехзод Абдукарим оглы, начальник отдела кадров Джуманизов Бахтиёр Джумабаевич, начальник Центра подготовки кадров Алимкулова Муборак Эралиевна, начальник отдела координации производства и технического развития Насриддинов Азамджон Умаралиевич.
В ходе переговоров были определены направления сотрудничества на предприятии в части открытия филиалов кафедр института, усиления интеграции образования и производства, предоставления студентам стажировок и трудоустройства.
В завершение визита также было организовано знакомство с аудиториями, задействованными в учебном процессе.