2025-yil 23-iyul kuni Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Kimyo korxonalari faoliyatini samarali yoʻlga qoʻyish, ularni moliyaviy sogʻlomlashtirish hamda istiqbolli loyihalarni amalga oshirish hisobidan tarmoqni tubdan diversifikatsiyalash yuzasidan qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent kimyo-texnologiya instituti vakillari “Ammofos-Maxam” AJga xizmat tashrifini amalga oshirdi.
Mazkur tashrif doirasida institutning Akademik faoliyat bo‘yicha prorektori T.T.Safarov, Kimyoviy injiniring fakulteti dekani Sh.Buxorov hamda Karyera markazi boshlig‘i A.Mirkomilovlar tomonidan “Ammofos-Maxam” AJda institutning maxsus kafedralari filiallarini tashkil etish masalasi bo‘yicha uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda Jamiyat ishlab chiqarish direktori Sodikov Baxodir Bagirovich, Boshqaruv raisining iqtisod va moliya bo‘yicha o‘rinbosari G‘afurov Behzod Abdukarim o‘g‘li, Kadrlar bo‘limi boshlig‘i Djumaniazov Baxtiyor Djumaabayevich, Xodimlar tayyorlash o’quv markazi boshlig’i Alimkulova Muborak Eraliyevna, Ishlab chiqarishni muvofiqlashtirish va texnik rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Nasriddinov Azamjon Umaralievichlar ishtirok etdilar.
Muzokaralar davomida korxonada institutning kafedra filiallarini ochish, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini kuchaytirish, hamda talabalarni amaliyot va ish bilan ta’minlash borasida hamkorlik yo‘nalishlari belgilab olindi.

On July 23, 2025, in order to ensure the implementation of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On additional measures to effectively organize the activities of chemical enterprises, their financial recovery and radical diversification of the industry through the implementation of promising projects”, representatives of the Tashkent Institute of Chemical Technology paid a working visit to Ammofos-Maxam JSC.
As part of this visit, a meeting was held by the Vice-Rector for Academic Affairs of the Institute T.T. Safarov, Dean of the Faculty of Chemical Engineering Sh. Bukhorov, and Head of the Career Center A. Mirkomilov on the issue of establishing branches of specialized departments of the Institute at Ammofos-Maxam JSC.
The meeting was attended by the Production Director of the Company, Sodikov Bakhodir Bagirovich, Deputy Chairman of the Board for Economics and Finance, Gafurov Behzod Abdukarim oglu, Head of the Personnel Department, Dzhumanizov Bakhtiyor Dzhumabayevich, Head of the Personnel Training Center, Alimkulova Muborak Eraliyevna, Head of the Production Coordination and Technical Development Department, Nasriddinov Azamjon Umaralievich.
During the negotiations, areas of cooperation were identified in the enterprise in terms of opening branches of the institute's departments, strengthening the integration of education and production, and providing students with internships and employment.
At the end of the visit, an acquaintance with the audiences involved in the educational process was also organized.