Talabalar turar joyida yashovchi talaba qizlar bilan institut Хotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi G.Aripova, NGT fakulteti dekanining o‘rinbosari N.Zulyarova hamda fakultet dekan maslahatchilari M.Aliyeva, M.To’xtasheva, V.Umarova, S.Nishanova, Tarbiyachi pedagog M.Abdulqosimovlar ishtirokida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni rektor maslahatchisi G.Aripova kirish so‘zi bilan ochib, talaba- qizlarning ilmiy va ma’naviy dunyoqarashini yuksaltirish, ularni institutning ijtimoiy hayotida faol bo‘lishga chaqirib, o‘z qiziqishlarini rivojlantirish va salohiyatini ro‘yobga chiqarish muhim ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, NGT fakulteti dekani o‘rinbosari N.Zulyarova qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, ularning tashabbuslari uchun keng imkoniyatlar yaratilayotganini qayd etdi.
Fakultet dekanlari maslahatchilari esa talaba qizlar uchun yaratilayotgan sharoitlar, ular oldida turgan maqsad va vazifalar haqida to‘xtalib, yoshlarni doimo bilim olishga, faoliyatda dadil bo‘lishga undashlarini bildirdilar.
Ochiq muloqot davomida talaba qizlarning barcha savol va takliflari tinglanib, ular uchun tegishli javoblar hamda foydali maslahatlar berildi. Tadbir yakunida bunday samimiy uchrashuvlar talabalarning ijtimoiy faolligini oshirishda muhim o‘rin tutishi ta’kidlandi.

Open dialogue at the Tashkent Institute of Chemical Technology
An open dialogue was held with female students living in the dormitory with the participation of the Institute's Advisor for Women's Affairs G. Aripova, Deputy Dean of the Faculty of Humanities and Social Sciences N. Zulyarova, and the Faculty's Advisors M. Aliyeva, M. Tokhtasheva, V. Umarova, S. Nishanova, and the Educational Pedagogue M. Abdulqosimov.
Opening the event, the Rector's Advisor G. Aripova emphasized the importance of raising the scientific and spiritual outlook of female students, calling on them to be active in the social life of the institute, developing their interests and realizing their potential.
Also, the Deputy Dean of the Faculty of Humanities and Social Sciences N. Zulyarova noted that girls are being provided with comprehensive support and broad opportunities for their initiatives.
The advisors to the deans of the faculties spoke about the conditions being created for female students, the goals and tasks facing them, and encouraged young people to always seek knowledge and be bold in their activities.
During the open dialogue, all the questions and suggestions of female students were listened to, and appropriate answers and useful advice were given to them. At the end of the event, it was noted that such sincere meetings play an important role in increasing the social activity of students.