2024/2025-o‘quv yilining bahorgi semestri o‘z nihoyasiga yetmoqda. 19-maydan boshlab birinchi bosqich talabalari fanlar bo‘yicha yakuniy imtihonlarni topshirishni boshladilar.
Ma’lumki, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 2-dekabrdagi buyrug‘iga asosan, institutimizda imtihonlar yangi, ilg‘or tizim asosida tashkil etilmoqda.
Yangi tartib asosida imtihonlar maksimal darajada shaffof va adolatli o‘tkazilmoqda. Jarayonlar Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor T.T. Safarov boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan qat’iy nazorat qilinmoqda. Guruh tarkibiga Akademik faoliyatni tashkil etish bo‘limi, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi, “Komplayens-nazorat” bo‘limi hamda professor-o‘qituvchilar jalb etilgan.

В Ташкентском химико-технологическом институте продолжается «Сессия».
Весенний семестр 2024/2025 учебного года подходит к концу. С 19 мая студенты первого курса начали сдавать выпускные экзамены по предметам.
Как вам известно, в соответствии с приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций от 2 декабря 2024 года экзамены в нашем институте организованы на основе новой, усовершенствованной системы.
Исходя из нового порядка, экзамены проводятся максимально прозрачно и справедливо. Процессы строго контролируются рабочей группой во главе с проректором по учебной работе Т.Т. Сафаровым. В состав группы входят Отдел организации учебной работы, Отдел контроля качества образования, Отдел «Контроля соответствия» и профессора.