2024/2025-o‘quv yilining bahorgi semestri o‘z nihoyasiga yetmoqda. 19-maydan boshlab birinchi bosqich talabalari fanlar bo‘yicha yakuniy imtihonlarni topshirishni boshladilar.
Ma’lumki, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 2-dekabrdagi buyrug‘iga asosan, institutimizda imtihonlar yangi, ilg‘or tizim asosida tashkil etilmoqda.
Yangi tartib asosida imtihonlar maksimal darajada shaffof va adolatli o‘tkazilmoqda. Jarayonlar Akademik faoliyat bo‘yicha prorektor T.T. Safarov boshchiligidagi ishchi guruh tomonidan qat’iy nazorat qilinmoqda. Guruh tarkibiga Akademik faoliyatni tashkil etish bo‘limi, Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi, “Komplayens-nazorat” bo‘limi hamda professor-o‘qituvchilar jalb etilgan.

The "Session" continues at the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The spring semester of the 2024/2025 academic year is coming to an end. From May 19, first-year students began taking final exams in subjects.
As you know, in accordance with the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations dated December 2, 2024, exams at our institute are organized on the basis of a new, advanced system.
Based on the new procedure, exams are held as transparently and fairly as possible. The processes are strictly controlled by the working group headed by the Vice-Rector for Academic Activities T.T. Safarov. The group includes the Department of Organization of Academic Activities, the Department of Education Quality Control, the Department of "Compliance Control" and professors.