Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Perm Milliy Tadqiqot Politexnika Universiteti (Rossiya Federatsiyasi) o‘rtasidagi uchrashuv bo’lib o’tdi.
2025-yilning 15-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutiga Perm Milliy Tadqiqot Politexnika Universiteti Xorijiy talabalar fakulteti dekani, texnika fanlari nomzodi Salomatova Ekaterina Sergeyevna tashrif buyurdi.
Ushbu tarbirda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor v.v.b Shernaev Anvar Normamatovich, Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig’i Zebo Abdullayevna hamda Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i Uzakov Azizlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv ko’zlangan maqsadlari Ilmiy va akademik sohalarda hamkorlik istiqbollarini muhokama qilish, Talabalar va o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, Qo‘shma ta’lim dasturlarini (tarmoqli, qo‘shma diplomlar dasturi) joriy etish imkoniyatlarini ko‘rib chiqish hamda Magistratura 1+1, bakalavriat 2+2 formatlarida akademik mobillikdir.

Состоялась встреча между Ташкентским химико-технологическим институтом и Пермским национальным исследовательским политехническим университетом (Российская Федерация).
15 мая 2025 года декан факультета иностранных студентов Пермского национального исследовательского политехнического университета, кандидат технических наук Саломатова Екатерина Сергеевна посетила Ташкентский химико-технологический институт.
Во встрече приняли участие и.о. проректора по научной работе и инновациям Ташкентского химико-технологического института Шернаев Анвар Нормаматович, начальник отдела интернационализации и трансформации Зебо Абдуллаевна и начальник отдела совместных образовательных программ Азиз Узаков.
Цели встречи — обсуждение перспектив сотрудничества в научной и академической сферах, налаживание студенческих и преподавательских обменов, рассмотрение возможностей внедрения совместных образовательных программ (сетевых, совместных дипломных программ), академической мобильности в формате магистратуры 1+1 и бакалавриата 2+2.