Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Perm Milliy Tadqiqot Politexnika Universiteti (Rossiya Federatsiyasi) o‘rtasidagi uchrashuv bo’lib o’tdi.
2025-yilning 15-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutiga Perm Milliy Tadqiqot Politexnika Universiteti Xorijiy talabalar fakulteti dekani, texnika fanlari nomzodi Salomatova Ekaterina Sergeyevna tashrif buyurdi.
Ushbu tarbirda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor v.v.b Shernaev Anvar Normamatovich, Xalqarolashtirish va transformatsiya departamenti boshlig’i Zebo Abdullayevna hamda Qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘limi boshlig‘i Uzakov Azizlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv ko’zlangan maqsadlari Ilmiy va akademik sohalarda hamkorlik istiqbollarini muhokama qilish, Talabalar va o‘qituvchilar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, Qo‘shma ta’lim dasturlarini (tarmoqli, qo‘shma diplomlar dasturi) joriy etish imkoniyatlarini ko‘rib chiqish hamda Magistratura 1+1, bakalavriat 2+2 formatlarida akademik mobillikdir.

A meeting was held between the Tashkent Institute of Chemical Technology and the Perm National Research Polytechnic University (Russian Federation).
On May 15, 2025, the Dean of the Faculty of Foreign Students of the Perm National Research Polytechnic University, Candidate of Technical Sciences Salomatova Ekaterina Sergeyevna visited the Tashkent Institute of Chemical Technology.
The meeting was attended by the Acting Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of the Tashkent Institute of Chemical Technology Anvar Normamatovich Shernaev, Head of the Internationalization and Transformation Department Zebo Abdullayevna, and Head of the Joint Educational Programs Department Aziz Uzakov.
The objectives of the meeting are to discuss prospects for cooperation in scientific and academic fields, establish student and teacher exchanges, consider the possibilities of introducing joint educational programs (network, joint diploma programs), and academic mobility in the Master's 1+1 and Bachelor's 2+2 formats.