Toshkent kimyo-texnologiya institutida Xorijiy olimlar ishtirokida ilmiy-amaliy seminar bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 27-may kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutida Xorijiy olimlar ishtirokida ilmiy-amaliy seminar bo‘lib o‘tdi. Seminarda Qatar Universiteti professori Dr. Kamel Eid ishtirok etdi va taqrizchilik faoliyatining dolzarb jihatlari haqida ma’ruza qildi.
Jumladan, ilmiy jurnallarda taqrizchi (reviewer) bo‘lish mezonlari, bu jarayonning afzalliklari hamda taqrizchi sifatida ro‘yxatdan o‘tish bo‘yicha amaliy ko‘rsatmalar keng yoritildi.
Tadbir interaktiv shaklda tashkil etilib, ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan bevosita murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Seminar ilmiy faoliyat bilan shug‘ullanuvchi tadqiqotchilar uchun foydali bo‘ldi va ularni xalqaro ilmiy hamjamiyatga faol integratsiyalashuvga undadi.

В Ташкентском химико-технологическом институте прошел научно-практический семинар с участием зарубежных ученых.
27 мая 2025 года в Ташкентском химико-технологическом институте прошел научно-практический семинар с участием зарубежных ученых. В семинаре принял участие профессор д-р Камель Эйд из Катарского университета, который выступил с докладом об актуальных аспектах рецензентской деятельности.
В частности, были широко освещены критерии получения статуса рецензента в научных журналах, преимущества данного процесса, а также практические инструкции по регистрации в качестве рецензента.
Мероприятие было организовано в интерактивном формате, и участники имели возможность напрямую задать интересующие их вопросы. Семинар был полезен для исследователей, занимающихся научной деятельностью, и побудил их активно интегрироваться в международное научное сообщество.