Bugun Toshkent kimyo-texnologiya instutiga Marketing va talabalar amliyoti bo‘limi boshlig‘i A.Mirkomilov taklifiga binoan Natural Juice OOO korxonasidan HR direktori Ataxanova Adiba Ibragimovna va HR menejeri Nilufar Mardiyevna lar tashrif buyurdilar.
Tashrifdan maqsad korxona bilan insitut o‘rtasida hamkorlik aloqalarini o‘rnatish va talablarni amliyotga yuborish. Korxonani kadrlar zaxirasi bilan taminlashdir.
Bugungi kunda Natural Juice kompaniyalar guruhiga oziq-ovqat sanoatining quyidagi sohalarida faoliyat yurituvchi korxonalar kiradi:
Meva konsentratlarini ishlab chiqarish;
Quritilgan sabzavotlar, o'tlar, mevalar va ziravorlar ishlab chiqarish;
Yangi salat va sabzavotlarni vakuumli qadoqlarda etishtirish va eksport qilish.
Barcha turdagi mahsulotlar Shvetsiya, Belgiya, Italiya, Turkiya, Rossiyadan zamonaviy yuqori texnologiyali uskunalarda joriy davlatlararo standartlarga muvofiq ishlab chiqarilada, bu esa mahsulotning yuqori sifati va raqobatbardoshligini ichki va xalqaro bozorlarda kafolatlash imkonini beradi. Har bir mahsulot turi Afg‘oniston, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston kabi qo‘shni davlatlar, shuningdek, Rossiya Federatsiyasi va Xitoyga muvaffaqiyatli eksport qilinadi.
Koroxna mutassadi xodimlari Oziq-ovqat xafsizligi yo‘nalishi va Go‘sh, sut va konserva mahsulotlari texnologiyasi kafedrasi 3-kurs talabalari bilan uchrashdilar. Korxona haqida ma’lumot berdilar talablarga. Qiziqishi bor talabalarni amliyotga taklif etdilar. Uchrashuv davomida talablar o‘zlariga qiqiz bo‘lgan savollarga javob oldilar.

At the invitation of A. Mirkomilov, Head of Marketing and Student Affairs Department, HR Director Adiba Ibragimovna Atakhanova and HR Manager Nilufar Mardiyevna from Natural Juice OOO visited the Tashkent Institute of Chemical Technology today.
The purpose of the visit is to establish cooperation between the enterprise and the institute and to implement the requirements. It is to provide the enterprise with a reserve of personnel.
Today, the Natural Juice group of companies includes enterprises operating in the following areas of the food industry:
Production of fruit concentrates;
Production of dried vegetables, herbs, fruits and spices;
Cultivation and export of fresh salad and vegetables in vacuum packaging.
All types of products are produced in Sweden, Belgium, Italy, Turkey, Russia on modern high-tech equipment in accordance with the current international standards, which allows to guarantee the high quality and competitiveness of the product in the domestic and international markets. Each type of product is successfully exported to neighboring countries such as Afghanistan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, as well as the Russian Federation and China.
The employees of Korokhna official met with the 3rd year students of the Department of Food Safety and the Department of Technology of Meat, Milk and Canned Products. They gave information about the company to the requirements. Interested students were invited to practice. During the meeting, they received answers to the questions they were interested in.