Toshkent kimyo texnologiya institutining Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti faollar zalida "Ogohlik davr talabi" shiori ostida Yoshlar jinoyatchilikka qarshi nomli profilaktika tadbiri bo'lib o'tdi. Unda Oliy ta'lim fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba o'quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi bo'lim boshlig'i M.Boysariyev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor B.N.Boborajabov, bo'lim boshliqlari, dekan o'rinbosarlari, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni B.N.Boborajabov kirish so'zi ochib berib, hozirgi zamonda yoshlar orasida bilib-bilmay jinoyat yo'liga kirib qolish xolatlari uchrab turgani ana-shunday xolatlarni barvaqt oldini olish, kibermakonda ro'y berayotgan xatarlardan o'zini asrash yo'llari haqida to'xtalib o'tdi.
M.Boysariyev bugungi kungacha sodir etilgan jinoyatlar statistikasi va oqibatlari bilan yoshlarni tanishtirib, yaratilayotgan imkoniyatlardan to'g'ri foydalish hamda ogoh bo'lishga, jinoyatchilik illatlariga qarshi birgalikda kurashishga chorladi.

В зале актива факультета технологии пищевых продуктов Ташкентского химико-технологического института прошло профилактическое мероприятие «Молодежь против преступности» под лозунгом «Информированность – потребность века». М.Бойсариев, начальник отдела Центра повышения социальной активности студентов Министерства высшего образования, науки и инноваций, первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе Б.Н.Бобораджабов, заведующие отделами, заместители декана, преподаватели и студенты приняли участие.
Мероприятие открыл вступительным словом Б.Н.Бобораджабов, который рассказал о том, что в настоящее время среди молодежи встречаются случаи неосознанного вступления на путь преступности, о способах раннего предупреждения подобных ситуаций и защиты от опасностей, возникающих в киберпространство. скончался.
М.Бойсариев ознакомил молодежь со статистикой и последствиями совершенных до сегодняшнего дня преступлений, призвал осознавать и использовать открывающиеся возможности, вместе бороться с пороками преступности.