Professor o'qituvchilar tomonidan tayyorlangan foydali salatlar, shirinliklar, mohirona bezatilgan ajoyib mevalar talaba qizlar uchun chinakam mahorat maktabi vazifasini o'tadi.
Tashkil etilgan "Pazandachilik bo'yicha master klass" tadbiri talaba qizlar uchun katta mahorat darsi bo'lib, ularni oilaviy hayotga tayyorlashda katta ahamiyat kasb etadi.
Ushu master klassda Toshkent kimyo-texnologiya instituti Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Z.Babaxonova, Xotin-qizlar masalalari bo'yicha rektor maslahatchisi G.Aripova, Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekani U.Baltabayev, Xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchisi A.Miralimova, Oziq-ovqat xavfsizligi va funksional mahsulotlar ishlab chiqarish texnologiyasi kafedrasi mudiri E.Sanayev, Yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari Sh.Begmatov va fakultet tyutorlari ham o'z hissalarini qo'shishdi.
Talaba qizlar master klassda tayyorlangan barcha taom, salat va turli xil mevalarni dasturxonga tortish san'ati bilan ham tanishib olishdi.

Healthy salads, desserts, skillfully decorated fruits prepared by professors serve as a real school of skills for female students.
Organized "Cooking Master Class" event is a great skill lesson for female students and is of great importance in preparing them for family life.
In this master class, Tashkent Institute of Chemical Technology vice-rector for international cooperation Z.Babakhonova, rector's adviser on women's issues G.Aripova, dean of the faculty of food technology U.Baltabayev, dean on women's issues adviser A. Miralimova, head of the Department of Food Safety and Functional Products Production Technology E. Sanayev, deputy dean for work with youth Sh. Begmatov and faculty tutors also contributed.
The students also got acquainted with the art of putting all the dishes, salads and various fruits on the table prepared in the master class.