Jumladan Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori texnika va pedagogika fanlari doktori, professor Botir Shukurillayevich Usmonov Vengriyaning texnika sohasidagi eng nufuzli oliy ta'lim muassasasi Obuda universiteti "Faxriy professori" unvoni bilan taqdirlangani munosabati bilan institut mehnat jamoasi tomonidan yuksak e'tirof etildi.
-1695913398823.jpg)
Shundan so'ng Ko'p yillik samarali va halol mehnati, o'z xizmat vazifasiga bo'lgan sadoqati hamda 26-sentabr davlat xavfsizlik xizmati organlari xodimlari kuni munosabati bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektorining Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muhit barqarorligini taʼminlash boʻyicha maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich hamda institut birinchi bo'limi boshlig'i Akbarova Feruza Mirzaumarovna tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Shuningdek Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining buyrugʻi bilan 1-oktabr – Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan oliy taʼlim sohasida vijdonan faoliyat olib borib, yosh avlodning sifatli taʼlim olishida oʻzining fidokorona mehnati bilan namuna boʻlayotgan, tizim rivoji uchun oʻzining munosib hissasini qoʻshib kelayotgani uchun Toshkent kimyo-texnologiya institutining Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Qodirov Bobiromon Bekmurodovich, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi kafedrasi mudiri Aripova Mastura Xikmatovna, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Oliy matematika kafedrasi professori Safarov Ismoil Ibrohimovich “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
-1695913424407.jpg)
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri I.Abduraxmonov tomonidan Toshkent kimyo-texnologiya institutining Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori, yuridik fanlar doktori (DSc), professor Qodirov Bobiromon Bekmurodovichga “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.

In particular, the Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Doctor of Technical and Pedagogical Sciences, Professor Botir Shukurillayevich Usmanov, was highly recognized by the institute's work team on the occasion of being awarded the title of "Honorary Professor" of Obuda University, the most prestigious higher education institution in the field of technology in Hungary.
-1695913398823.jpg)
After that, due to many years of effective and honest work, dedication to one's duties and on the occasion of September 26 State Security Service Day, the rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology became the adviser on ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students. Akramov Olimkhan Akhrorovich and the head of the first department of the institute Akbarova Feruza Mirzaumarovna were awarded with a letter of thanks.
Also, by the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation, on the occasion of October 1 - Teachers' and Mentors' Day, Tashkent, for working conscientiously in the field of higher education, setting an example for the quality education of the younger generation, and making a worthy contribution to the development of the system. Kadirov Bobiromon Bekmurodovich, Vice-Rector for Finance and Economic Affairs of the Institute of Chemical Technology, Aripova Mastura Khikmatovna, Head of the Department of Silicate Materials and Technology of Rare and Rare Metals of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Safarov Ismail Ibrahimovich, Professor of the Higher Mathematics Department of the Tashkent Institute of Chemical Technology, "Higher Education "excellence" badge.
-1695913424407.jpg)
Minister of Higher Education, Science and Innovations I. Abdurakhmonov awarded the "Higher Education Excellence" medal to Professor Kadirov Bobiromon Bekmurodovich, Vice-Rector for Finance and Economics of the Tashkent Institute of Chemical Technology, Doctor of Legal Sciences (DSc) the badge was solemnly handed over.