Jumladan Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori texnika va pedagogika fanlari doktori, professor Botir Shukurillayevich Usmonov Vengriyaning texnika sohasidagi eng nufuzli oliy ta'lim muassasasi Obuda universiteti "Faxriy professori" unvoni bilan taqdirlangani munosabati bilan institut mehnat jamoasi tomonidan yuksak e'tirof etildi.
-1695913398823.jpg)
Shundan so'ng Ko'p yillik samarali va halol mehnati, o'z xizmat vazifasiga bo'lgan sadoqati hamda 26-sentabr davlat xavfsizlik xizmati organlari xodimlari kuni munosabati bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektorining Talabalar orasida ijtimoiy-maʼnaviy muhit barqarorligini taʼminlash boʻyicha maslahatchisi Akramov Olimxon Axrorovich hamda institut birinchi bo'limi boshlig'i Akbarova Feruza Mirzaumarovna tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Shuningdek Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining buyrugʻi bilan 1-oktabr – Oʻqituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan oliy taʼlim sohasida vijdonan faoliyat olib borib, yosh avlodning sifatli taʼlim olishida oʻzining fidokorona mehnati bilan namuna boʻlayotgan, tizim rivoji uchun oʻzining munosib hissasini qoʻshib kelayotgani uchun Toshkent kimyo-texnologiya institutining Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Qodirov Bobiromon Bekmurodovich, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Silikat materiallar va nodir, kamyob metallar texnologiyasi kafedrasi mudiri Aripova Mastura Xikmatovna, Toshkent kimyo-texnologiya instituti Oliy matematika kafedrasi professori Safarov Ismoil Ibrohimovich “Oliy taʼlim aʼlochisi” koʻkrak nishoni bilan taqdirlandi.
-1695913424407.jpg)
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri I.Abduraxmonov tomonidan Toshkent kimyo-texnologiya institutining Moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori, yuridik fanlar doktori (DSc), professor Qodirov Bobiromon Bekmurodovichga “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni tantanali topshirildi.

В частности, ректор Ташкентского химико-технологического института, доктор технических и педагогических наук, профессор Усманов Ботир Шукуриллаевич удостоился высокой оценки трудового коллектива института по случаю присвоения звания «Почетный профессор» Университета Обуда. самое престижное высшее учебное заведение в области технологий в Венгрии.
-1695913398823.jpg)
После этого, благодаря многолетней плодотворной и честной работе, преданности своему долгу и по случаю Дня Службы государственной безопасности 26 сентября, ректор Ташкентского химико-технологического института стал советником по обеспечению стабильности социально-духовной системы. среды среди студентов.Благодарственным письмом награждены Акрамов Олимхан Ахрорович и заведующая первым отделением института Акбарова Феруза Мирзаумаровна.
Также приказом Министра высшего образования, науки и инноваций по случаю 1 октября – Дня учителя и наставника города Ташкента за добросовестную работу в сфере высшего образования, подающую пример качественного образования молодое поколение, и внося достойный вклад в развитие системы Кадыров Бобиромон Бекмуродович, проректор по финансам и экономике химико-технологического института, Арипова Мастура Хикматовна, заведующая кафедрой силикатных материалов и технологии редких и редких металлов Ташкентского химико-технологического института, Сафаров Исмаил Ибрагимович, профессор кафедры высшей математики Ташкентского химико-технологического института, нагрудный знак «Отличник высшего образования».
-1695913424407.jpg)
Министр высшего образования, науки и инноваций И.Абдурахмонов наградил медалью «Отличник высшего образования» профессора Кадырова Бобиромона Бекмуродовича, проректора по финансам и экономике Ташкентского химико-технологического института, доктора юридических наук (доктор юридических наук), нагрудный знак был торжественно передан.