Toshkent kimyo-texnologiya institutida o‘zgacha tadbir bo‘lib o‘tdi.
Yurtimizda "Bliss" brendi bilan tanilgan sharbat mahsulotlari ishlab chiqaradigan yirik korxona vakillari bilan institutimizning Karyera markazi boshlig‘i A.Mirkomilov hamda Enologiya va bijg‘ish mahsulotlari texnologiyasi kafedrasi mudiri A.Boboyev uchrashuv bo'lib o'tdi.
Korxona vakillarining institutimizga tashrifidan maqsad korxonaning yangi ishlab chiqariladigan sharbatlarini degustatsiyadan o‘tkazish ko‘zda tutilgan. Shuningdek, korxona bilan institut o’rtasida o’zaro hamkorlik aloqalarini o‘rnatish bo’yicha kelishib olindi.
Tadbir Oziq-ovqat va vinochilik texnologiyalari fakulteti, Enologiya va bijg‘ish mahsulotlari texnologiyasi kafedrasi talabalari o‘rtasida o‘tkazildi. Bunda institutimiz talabalari o‘zlarining olgan bilimlari bilan korxona vakillari o‘rtasida savol-javob shaklda suhbat bo’lib o’tdi. Talabalardan so‘ng kafedra professor-o‘qituvchilar hamda institutimizning ko‘ngilli vakillari ham ishtirok etdilar. Korxona vakillari degustatsiya jarayoni a’lo darajada tashkil etilganli uchun institutimiz rahbariyatiga o‘z minnatdorchiliklarini bildirishdi.

В Ташкентском химико-технологическом институте состоялось торжественное мероприятие.
Состоялась встреча с представителями крупного предприятия по производству соковой продукции, известной в нашей стране под брендом «Блисс» руководителя Центра карьеры нашего института А.Миркомилова и заведующего кафедрой энологии и технологии вина Продукция, А. Бобоев.
Целью визита представителей компании в наш институт является проведение дегустации новых соков компании. Также было решено установить отношения сотрудничества между предприятием и институтом.
Мероприятие проводилось среди студентов факультета пищевых и винодельческих технологий кафедры энологии и технологии виноделия. В ходе мероприятия студенты нашего института поделились своими знаниями с представителями компании в формате вопросов и ответов. После студентов в мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав кафедры и представители-волонтеры нашего института. Представители предприятия выразили благодарность руководству нашего института за прекрасную организацию дегустационного процесса.