Uchrashuvda Neft va gaz texnologiyalari fakultet dekani L.A.Yusupova, Yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari J.T. Sidikov, Kasaba uyushmasi bo'lim boshlig'i Abdurakhmanov Abdusattor Kakhharovich, professor-o'qituvchilar, fakultet tyutorlari hamda talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida uch avlod vakillari suhbat qurib, ustoz-shogirdlar o’zaro fikr almashdilar. Uchrashuvda faxriy professor-o‘qituvchilari yosh avlodga kerakli, tavsiya va maslahatlarini ulashdilar, shuningdek hozirda nafaqaga chiqqan faxriylarning tajribasi, o‘git va maslahatlari yoshlar uchun ibrat maktabi ekanligini ta’kitladilar.
O'z navbatida bunday uchrashuvlar yosh avlod uchun keng tajriba maydoni vazifasini o'tabgina qolmasdan, yetuk kadrlar bo'lib yetishishlarida zamin yaratadi.

Юсупова Л.А., декан факультета нефтегазовых технологий, заместитель декана по работе с молодежью Дж.Т. В мероприятии приняли участие Сидиков, заведующий профотделом Абдурахманов Абдусаттор Каххарович, профессора и преподаватели, преподаватели факультета и студенческая молодежь.
В ходе встречи состоялась беседа представителей трёх поколений, преподаватели и студенты обменялись мнениями. На встрече ветераны-профессора и преподаватели поделились своими рекомендациями и советами подрастающему поколению, а также отметили, что опыт, обучение и советы ветеранов-пенсионеров являются образцовой школой для молодежи.
В свою очередь, такие встречи не только служат широким полем опыта для молодого поколения, но и создают основу для его развития как зрелых кадров.