2024-yilining 23-fevral kuni Toshkent Kimyo-texnologiya institutiga kelib tushgan 10-07/640 xatiga binoan 4 – mart kuni Marketing, amaliyoti va professional ta‘lim bo‘limi xodimlari hamda Metrologiya, standartlashtirish va mahsulot sifati menejmenti, Atrof-muhit muhofazasi va Texnologik mashina va jihozlar ta‘lim yo‘nalishlarida tahsil olayotgan 4-kurs bitiruvchi qizlari "Veolia Energr Tashkent" MCHJ Xorijiy korxonasiga tashrif buyurdilar.
Tashrifdan maqsad Veolia isiqlik markazi bilan yaqindan tanishuv hamda bituvchi qizlarga bosh ish o‘rinalri tanishtirilda hamda uchrashuv mobaynida talaba qizlarning bilmi va ko‘nikmalrini qisqa soro‘vnoma hamda musobaqa ko‘rinishda tekshirib olindi.
Musoboqada bizning biriruvchi qizlarimizdan Mansurova Humora, Akromova Nigora, Otsimiratovna Aziza ishtirok etishgan guruh fahirli birinchi o‘rinlarni olishdi va Veoliya korxonasi tomonidan munosib sovrinlar bilan bilan tag‘dirlandilar.

According to the letter 10-07/640 received by the Tashkent Institute of Chemical Technology on February 23, 2024, on March 4, employees of the Marketing, Practice and Professional Education Department and Metrology, Standardization and Product Quality Management, Environmental Protection and daughters of the 4th year graduates studying technological machinery and equipment visited the foreign enterprise of "Veolia Energr Tashkent" LLC.
The purpose of the visit was to get to know the Veolia thermal center and introduce the main jobs to the graduating girls, and during the meeting, the knowledge and skills of the female students were checked in the form of a short quiz and a competition.
In the competition, the group of our female members Mansurova Humora, Akromova Nigora, Otsimiratovna Aziza took the first place and were awarded with appropriate prizes by the Veolia company.