Toshkent kimyo-texnologiya institutida ECAMPUZ loyihasi doirasida “CAMP 2 ishtirokchilari bilan keyingi uchrashuvlar” bo'lib o'tdi.
2024-yilning 14-15-oktabr kunlari Toshkent kimyo-texnologiya institutida Yevropa Ittifoqining ERASMUS-EDU-2022-CBHE dasturi doirasida “ECAMPUZ European World Talent Camp for Uzbekistan Scientists in Food Science and Technology” loyihasi doirasida 5 O’zbekiston OTM hamkor tashkilotlar 25 nafar bakalavriat, magistratura va tayanch doktorantura talabalari uchun “CAMP 2 ishtirokchilari bilan keyingi uchrashuvlar” bo'lib o'tdi.
Ushbu tadbirdan maqsad, loyihaning Yevropa Ittifoqi professor-o’qituvchilari bilan CAMP 2 ishtirokchilari o’rtasida suhbat tashkil etib, o’tilgan trening samarasini baholash hamda OTMning professor-o’qituvchilari bilan oziq-ovqat yo’nalishida ta’lim tizimini rivojlantirish va OTMning boshqa hamkorlari, jumladan, oziq-ovqat sanoati vakillari bilan qoʻshimcha ilmiy seminarlar oʻtkazish hisoblanadi. “CAMP 2 ishtirokchilari bilan keyingi uchrashuvlar” loyiha sifatini oshirishni ta'minlaydi va CAMP 2 a’zolari va ishtirok etgan talabalarning fikr-mulohazalari asosida keyingi CAMPni yaxshilashga yordam beradi.
“CAMP 2 ishtirokchilari bilan keyingi uchrashuvlar”ni o'tkazish uchun O’zbekistonga ECAMPUZ loyihasining hamkor tashkilotlari hisoblangan 2 nafar Yevropa universitetlarining 4 nafar professor-o‘qituvchilari taklif etilgan.

14-15 октября 2024 года в Ташкентском химико-технологическом институте в рамках программы Европейского Союза ERASMUS-EDU-2022-CBHE «ECAMPUZ European World Talent Camp for Узбекистанские ученые в области пищевых наук и технологий» проект 5 Узбекских вузов-партнерских организаций 25 «Последующие встречи с участниками CAMP 2» были проведены для студентов, магистрантов и базовых докторантов.
Целью данного мероприятия является организация беседы между профессорами и преподавателями проекта Европейского Союза и участниками CAMP 2, оценка эффективности обучения и развитие образовательной системы в области питания с профессорами и преподавателями. проведения дополнительных научных семинаров вуза с другими партнерами, в том числе с представителями пищевой промышленности. Последующие встречи с участниками CAMP 2 обеспечат качество проекта и помогут улучшить следующий CAMP на основе отзывов участников CAMP 2 и участвующих студентов.
4 профессора и преподавателя из 2 европейских университетов, являющихся партнерскими организациями проекта ECAMPUZ, были приглашены в Узбекистан для проведения «дальнейших встреч с участниками CAMP 2».