Joriy yilning 26-aprel kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filiali direktorining 2024-yil 18-apreldagi №01-22/413 sonli xatiga muvofiq Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Anvar Normamatovich Shernaev Yangiyer filialiga xizmat safariga jo‘natildi.
Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Anvar Normamatovich Shernayev tomonidan "Ishlab chiqarish korxonalari va ta'lim muassasalari hamkorligi" mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Unda filial professor-o'qituvchilari, amaliyot rahbarlari hamda talabalar ishtirok etishdi. Mahorat darsida prorektor tomonidan talabalar amaliyotini samarali tashkil etish bo'yicha batafsil ma'lumot va ko'rsatmalar berib o'tildi.

On April 26 of this year, in accordance with the letter No. 01-22/413 dated April 18, 2024 of the director of the Yangiyer branch of the Tashkent Institute of Chemical Technology, vice-rector for work with enterprises and educational institutions of the Tashkent Institute of Chemical Technology Anvar Normamatovich Shernaev Yangiyer was sent on a business trip to the branch.
Anvar Normamatovich Shernayev, vice-rector for working with enterprises and educational institutions, organized a master class on "Cooperation between manufacturing enterprises and educational institutions".
It was attended by professors and teachers of the branch, practice managers and students. In the skill class, the vice-rector gave detailed information and instructions on the effective organization of student practice.