Joriy yilning 26-aprel kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Yangiyer filiali direktorining 2024-yil 18-apreldagi №01-22/413 sonli xatiga muvofiq Toshkent kimyo-texnologiya instituti Korxonalar va ta'lim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Anvar Normamatovich Shernaev Yangiyer filialiga xizmat safariga jo‘natildi.
Korxonalar va taʼlim muassasalari bilan ishlash bo‘yicha prorektori Anvar Normamatovich Shernayev tomonidan "Ishlab chiqarish korxonalari va ta'lim muassasalari hamkorligi" mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Unda filial professor-o'qituvchilari, amaliyot rahbarlari hamda talabalar ishtirok etishdi. Mahorat darsida prorektor tomonidan talabalar amaliyotini samarali tashkil etish bo'yicha batafsil ma'lumot va ko'rsatmalar berib o'tildi.

26 апреля текущего года в соответствии с письмом № 01-22/413 от 18 апреля 2024 года директора Янгиерского филиала Ташкентского химико-технологического института, проректора по работе с предприятиями и учебными заведениями г. Ташкентского химико-технологического института Шернаева Анвара Нормаматовича Янгиера направили в командировку в филиал.
Проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями Анвар Нормаматович Шернаев организовал мастер-класс на тему «Взаимодействие производственных предприятий и образовательных учреждений».
В нем приняли участие профессора и преподаватели филиала, руководители практик и студенты. На мастер-классе проректор дал подробную информацию и указания по эффективной организации студенческой практики.