Joriy yilning 7-may sanasida Toshkent kimyo-texnologiya institutida rektor va magistrlar uchrashuvi bo'lib o'tdi. Unda institutimiz rektori professor Usmonov Botir Shukurillayevich, Magistratura bo'limi boshlig'i professor Xudoyberdiyev Fazlidin Isroilovich, Akademik faoliyat va registrator boshqarmasi boshlig’i Kadirov Ulug’bek Ravshanovich hamda magistr talabalar ishtirok etishdi.
Ochiq muloqot shaklida o'tgan uchrashuvda institutimiz rektori B.Sh.Usmonov 2-kurs bitiruvchi magistrlarning magistrlik disertatsiyalari mavzusi haqida har bir talaba bilan suhbatlashdi va tanlangan mavzuning dolzarbligi, kiritilgan yangiliklar haqida to’xtalib o’tildi. Talabalarga magistrlik dissertatsiyani rejalashtirish, chet el tajribasi, institutimizni tamomlagandan so'ng ularni qanday imkoniyatlar kutayotgani haqida, shuningdek til bilishning ahamiyati va magistr talabalar uchun xorijiy stajirovkalar haqida gapirildi.
Uchrashuv davomida talabalar o'zlarining qiziqtirgan savollariga va murojaatlariga atroflicha javob oldilar.

On May 7 of this year, a meeting of the rector and masters was held at the Tashkent Institute of Chemical Technology. Rector of our institute Professor Usmanov Botir Shukurillaevich, Head of Master's Department Professor Khudoyberdiyev Fazlidin Isroilovich, Head of Academic Activities and Registrar's Office Kadyrov Ulug'bek Ravshanovich and Master's students took part in it.
At the meeting held in the form of an open dialogue, the rector of our institute B.Sh.Usmanov talked with each student about the topic of the master's dissertations of the 2nd year graduates and discussed the relevance of the chosen topic and the introduced innovations. The students were told about master's thesis planning, foreign experience, what opportunities await them after graduating from our institute, as well as the importance of language skills and foreign internships for master's students.