Xalqaro hamkorlik tashabbuslari haftaligi (17-26-oktabr) doirasida joriy yilning 23-oktabr kuni “Yangi O‘zbekistonda ta’lim tizimini transformatsiya qilish, ta’lim sifatini oshirish pirovard maqsad sifatida” mavzusida xalqaro konferensiyasi bo'lib o'tmoqda. Ushbu konferensiyaga Toshkent kimyo-texnologiya instituti tomonidan Germaniyaning "NETZSCH" kompaniyasi direktori Aleksandr Felk taklif etilgan bo'lib, bugun 2024-yil 22-oktabr kuni Aleksandr Felk institutga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida Toshkent kimyo-texnologiya instituti rahbariyati bilan ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish, hamkorlikda loyihalar amalga oshirish, lok-bo'yoq yo'nalishida tahsil olayotgan talabalariga doimiy tarzda mahorat darslarini o'tib borish bo'yicha kelishuvlarga erishildi.

Александр Фельк, директор немецкой компании «NETZSCH», посетил Ташкентский химико-технологический институт
В рамках недели инициатив международного сотрудничества (17-26 октября) 23 октября т.г. состоится международная конференция на тему «Трансформация системы образования в Новом Узбекистане, повышение качества образования как конечная цель». проводится. Александр Фельк, директор немецкой компании «NETZSCH», был приглашен на эту конференцию Ташкентским химико-технологическим институтом. Сегодня, 22 октября 2024 года, институт посетил Александр Фельк.
В ходе визита достигнуты договоренности с руководством Ташкентского химико-технологического института о развитии двустороннего сотрудничества, реализации совместных проектов, проведении регулярных мастер-классов для студентов, изучающих лаковую живопись.