Toshkent kimyo-texnologiya institutida Shoʻrtan gaz-kimyo majmuasi MCHJ mutaxassislari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
2025-yilning 19-fevral kuni Toshkent kimyo-texnologiya institutiga Shoʻrtan gaz-kimyo majmuasi MCHJ bosh muhandis o‘rinbosari Tolib Diyorov, bosh mutaxassis Ruslan Madiyev va bir qator bo‘lim mutaxassislari tashrif buyurishdi.
Uchrashuvda institut rektori Usmonov Botir Shukurillayevich boshchiligida soha prorektorlari, tegishli fakultet dekanlari va kafedra mudirlari ishtirok etishdi. Uchrashuv davomida korxona qoshida tashkil etilgan “Ilg‘or muhandislik maktabi”da muhandis kadrlarni dual ta’lim asosida o‘qitishni tashkil etish, ilg‘or muhandislik maktabi uchun zarur namunaviy o‘quv stendlarini yaratish, hamkorlikda “Spin-off” korxonasini tashkil etish orqali qo‘shimcha qiymatli mahsulotlar ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish, gazni qayta ishlash, energetika, mexanika, polimerlarni qayta ishlash, polietilen bilan bog‘liq mahsulotlar, yashil energetika sohalarida ilmiy loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.

В Ташкентском химико-технологическом институте состоялась встреча со специалистами ООО "Шуртанский газохимический комплекс."
19 февраля 2025 года Ташкентский химико-технологический институт посетили заместитель главного инженера ООО "Шуртанский газохимический комплекс" Толиб Диёров, главный специалист Руслан Мадиев и ряд специалистов отдела.
Во встрече приняли участие проректоры отрасли, деканы соответствующих факультетов и заведующие кафедрами во главе с ректором института Усмановым Ботиром Шукуриллаевичем. В ходе встречи обсуждались вопросы организации обучения инженерных кадров на основе дуального образования в "Передовой инженерной школе," созданной при предприятии, создания необходимых типовых учебных стендов для передовой инженерной школы, налаживания производства продукции с добавленной стоимостью путем создания совместного предприятия "Spin-off," реализации научных проектов в области газопереработки, энергетики, механики, переработки полимеров, продукции, связанной с полиэтиленом, зеленой энергетики.