Ma’lumki, O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 12-avgust kungi PQ-4805-sonli Qarori bilan Toshkent kimyo-texnologiya instituti va Toshkent Olmazor tumanidagi 28-sonli umumta’lim maktabi bilan hamkorlik aloqalari yo’lga qo’yilgan.
Ushbu Qarorda belgilangan vazifalarni amalga oshirish yuzasidan joriy yilning 14-noyabr kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti Kimyoviy injiniring fakulteti "Kimyo" kafedrasi professor-o’qituvchilarining Toshkent shahar Olmazor tumanidagi 28-sonli umumta’lim maktabiga navbatdagi tashrifi bo’lib o’tdi.
Tadbirda fakultet dekan o'rinbosari N.Zulyarova, "Kimyo" kafedrasi mudiri A. Nabiyev, professor-o’qituvchilar O.Mamajonov, T.Olimov, "Kimyo" to'garagi rahbari Z. Eshbo'riyeva, institut faol talabalari, 28-sonli maktabning o’qituvchilari hamda tabiiy fanlarga qiziquvchi faol o’quvchilar ishtirok etdi.
Dastlab "Kimyo" kafedrasi mudiri A.Nabiyev so’zga chiqib, institut haqida, oliy ta’lim muassasasi tomonidan bugungi kunda olib borilayotgan ishlar to’g’risida axborot berdi. Tadbir davomida kafedra dotsenti O.Mamajonov, tadbir ishtirokchilariga institutning tuzilmasi, o’quv-ilmiy faoliyati va imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot beruvchi maxsus videorolik namoyish qilindi.
Tadbir davomida Kimyoviy injiniring fakultetida tashkil etilgan "Kimyo " to'garagi rahbari Z.Eshbo'riyeva tomonidan maktab o'quvchilari uchun "Qiziqarli laboratoriya" namoyish etildi.
Bundan tashqari institut faol talabalari tomonidan maktab o'quvchilari uchun "Zakovat" intellektual o'yini o'tkazildi.
Zakovat" intellektual o’yinini o’tkazishdan asosiy maqsad, o’quvchilarni bo’sh vaqtini mazmunli tashkil etish, do’stona muhitni yaratish, aqliy salohiyatini oshirish va jamoa bilan ishlash ko’nikmasini shakllantirishdan iborat.

Professors and teachers of the Tashkent Institute of Chemical Technology visited the 28th specialized state general education school located in the Almazor district of the city of Tashkent.
It is known that by the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-4805 of August 12, 2020, cooperative relations were established with the Tashkent Institute of Chemical Technology and General Education School No. 28 in the Almazor district of Tashkent.
On November 14 of this year, professors and teachers of the "Chemistry" department of the Faculty of Chemical Engineering of the Tashkent Institute of Chemical Technology visited secondary school No. 28 in the Almazor district of Tashkent city in connection with the implementation of the tasks specified in this Resolution.
At the event, the deputy dean of the faculty N. Zulyarova, head of the "Chemistry" department A. Nabiyev, professors and teachers O. Mamajonov, T. Olimov, head of the "Chemistry" circle Z. Eshboriyeva, active students of the institute, 28 - teachers of the school and active students interested in natural sciences participated.
First, the head of the "Chemistry" department, A. Nabiyev, gave a speech and gave information about the institute, the work being carried out by the higher educational institution today. During the event, associate professor of the department O.Mamajonov, a special video was shown to the participants of the event, providing detailed information about the structure, educational and scientific activities and opportunities of the institute.
During the event, Z.Eshboriyeva, head of the "Chemistry" club organized at the Faculty of Chemical Engineering, demonstrated "Interesting Laboratory" for schoolchildren.
In addition, the intellectual game "Zakovat" was held for schoolchildren by the active students of the institute.
The main goal of the "Zakovat" intellectual game is to meaningfully organize students' free time, create a friendly environment, increase their intellectual potential, and form the ability to work with a team.