Xabaringiz bor 13-14-iyun kunlari TIQXMMI Milliy tadqiqot universitetida “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovi final bosqichi bo‘lib o‘tmoqda. Unda Respublikamizdagi oliygohlarining 8ta oliy ta'lim muassasalari jamoalari ishtirok etmoqda.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Kimyogar" jamoasi birinchi shart "Adib hayoti" mavzusi bo'yicha O'zbekiston va Qoraqalpog'iston xalq shoiri, O'zbekiston qahramoni Ibroyim Yusupov haqida ma'lumot berdilar.
TIQXMMI Milliy tadqiqot universitetida bo'lib o'tayotg “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovi final bosqichining 1-sharti bo'yicha jamoalarning chiqishlari.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Kimyogar" jamoasi ikkinchi shart "Tezkor savol-javob" shartida 10ta savoldan 8tasiga tezkorlik bilan to'g'ri javob berib ushbu shartda yuqori ball to'pladi.
Lekin hakamlar qaroriga ko'ra "Tezkor savol-javob" shartining barcha jamoalarning natijalari bekor qilinib, ushbu shart qayta o'tkazilmaydigan bo'ldi.
Toshkent kimyo-texnologiya institutining "Kimyogar" jamoasi uchinchi shart “Adiblar hayoti va ijodidan teatrlashtirilgan kompozitsiya” sharti bo'yicha bo'yicha Oʻzbekiston qahramoni unvoni sohibi, oʻzbek shoiri, tarjimoni va jamoat arbobi, O'zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi so'zi muallifi Abdulla Oripovning hayoti va ijodiga bag'ishlangan kompozitsiyasi bilan ishtirok etdi.

Команда «Кимёгар» Ташкентского химико-технологического института находится в заключительном этапе республиканского конкурса «Марифатское поле».
Как известно, 13-14 июня в Национальном исследовательском университете ТИКХММИ пройдет заключительный этап республиканского конкурса «Марифатское поле». В нем принимают участие команды 8 высших учебных заведений университетов нашей Республики.
Коллектив «Кимёгар» Ташкентского химико-технологического института предоставил информацию о народном поэте Узбекистана и Каракалпакстана, герое Узбекистана Ибраиме Юсупове на тему «Жизнь писателя».
Выступления команд по 1-му условию финального этапа республиканского научно-исследовательского конкурса «Марифатское поле», проводимого в Национальном исследовательском университете ТИКХММИ.
Команда «Кимёгар» Ташкентского химико-технологического института быстро ответила на 8 из 10 вопросов во втором условии «Быстрый вопрос и ответ» и набрала в этом условии высокие баллы.
Однако по решению судей результаты всех команд условия «Быстрый вопрос-ответ» были аннулированы и это условие не могло быть повторено.
Коллективу «Кимёгар» Ташкентского химико-технологического института присвоено звание Героя Узбекистана, узбекского поэта, переводчика и общественного деятеля, автора слов Государственного гимна Республики Узбекистан Абдуллы по третьему условию «Театральная композиция». из жизни и творчества писателей» Он участвовал с композицией, посвящённой жизни и творчеству Орипова.