Tadbirda Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekan U.N.Baltabayev, O'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari A.P.Shokirov hamdaYoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari Sh.E.Begmatov, fakultet tyutorlari «Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi” kafedrasi professor o'qituvchilari Azizov Miraziz, Hamidova Mohiralar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida tashrif buyurgan Toshkent shahar Mirobod tumanidagi 218-ixtisoslashtirilgan davlat umum ta'lim maktabi 11-sinf oʻquvchilari institut haqida, institutda mavjud fakultetlar, taʼlim yoʻnalishlari, talabalar hayoti, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, oʻquv jarayoni, kredit-modul tizimi, xalqaro aloqalar, laboratoriyalar haqida batafsil maʼlumot olishdi.
Fakultetdagi mavjud laboratoriyalarga ekskursiya uyushtirildi. Bundan tashqari, Toshkent shahar Mirobod tumanidagi 218-ixtisoslashtirilgan davlat umum ta'lim maktabi 11-sinf oʻquvchilari ushbu institutga sinovlardan muvaffaqiyatli oʻtib qabul qilinsalar, ular uchun yanada kengroq imkoniyatlar yaratilishi, kundan kunga sohaga bo'lgan talab taklifning ortib borishi, bu yerda yoshlar uchun yaratiladigan shart-sharoitlar ko'lamini yana kengayishiga va yuksalishiga xizmat qilayotgani borasida maʼlumotlar berildi.

At the event, Dean of the Faculty of Food Technology U.N. Baltabayev, Deputy Dean for Academic Affairs A.P. Shokirov and Deputy Dean for Work with Youth Sh.E. Begmatov, faculty tutors "Food and Perfumery-Cosmetics" Azizov Miraziz, Hamidova Mahiralar, professors of the department "product technology" participated.
During the event, the 11th-grade students of the 218th specialized state general education school in the Mirabad district of Tashkent, who visited the institution, told about the institute, the faculties, educational areas, student life, conditions created for students, the educational process, the credit-module system, international received detailed information about contacts, laboratories.
An excursion to the existing laboratories of the faculty was organized. In addition, if the 11th-grade students of the 218th specialized state general education school in the Mirabad district of Tashkent are successfully admitted to this institution after passing the tests, wider opportunities will be created for them, the demand for the field is increasing day by day, here for young people information was given on the fact that it serves to further expand and increase the scope of the created conditions.