Tadbirda Oziq-ovqat mahsulotlari texnologiyasi fakulteti dekan U.N.Baltabayev, O'quv ishlari bo'yicha dekan o'rinbosari A.P.Shokirov hamdaYoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari Sh.E.Begmatov, fakultet tyutorlari «Oziq-ovqat va parfyumeriya-kosmetika mahsulotlari texnologiyasi” kafedrasi professor o'qituvchilari Azizov Miraziz, Hamidova Mohiralar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida tashrif buyurgan Toshkent shahar Mirobod tumanidagi 218-ixtisoslashtirilgan davlat umum ta'lim maktabi 11-sinf oʻquvchilari institut haqida, institutda mavjud fakultetlar, taʼlim yoʻnalishlari, talabalar hayoti, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, oʻquv jarayoni, kredit-modul tizimi, xalqaro aloqalar, laboratoriyalar haqida batafsil maʼlumot olishdi.
Fakultetdagi mavjud laboratoriyalarga ekskursiya uyushtirildi. Bundan tashqari, Toshkent shahar Mirobod tumanidagi 218-ixtisoslashtirilgan davlat umum ta'lim maktabi 11-sinf oʻquvchilari ushbu institutga sinovlardan muvaffaqiyatli oʻtib qabul qilinsalar, ular uchun yanada kengroq imkoniyatlar yaratilishi, kundan kunga sohaga bo'lgan talab taklifning ortib borishi, bu yerda yoshlar uchun yaratiladigan shart-sharoitlar ko'lamini yana kengayishiga va yuksalishiga xizmat qilayotgani borasida maʼlumotlar berildi.

На мероприятии выступили декан факультета пищевой технологии Балтабаев У.Н., заместитель декана по учебной работе А.П. Шокиров и заместитель декана по работе с молодежью Бегматов Ш.Э., преподаватели факультета «Пищевая и парфюмерно-косметическая промышленность» Азизов Миразиз, Хамидова Махиралар, профессора. кафедры «Технология изделий».
В ходе мероприятия учащиеся 11-го класса 218-й специализированной государственной общеобразовательной школы Мирабадского района Ташкента, посетившие учреждение, рассказали об институте, факультетах, направлениях обучения, студенческой жизни, условиях, созданных для учащихся, образовательной программе. процесс, кредитно-модульная система, международная получена подробная информация о контактах, лабораториях.
Была организована экскурсия по действующим лабораториям факультета. Кроме того, если учащиеся 11-го класса 218-й специализированной государственной общеобразовательной школы Мирабадского района Ташкента будут успешно приняты в это учреждение после прохождения испытаний, для них будут созданы более широкие возможности, спрос на сферу растет с каждым днем. днём здесь для молодёжи давалась информация о том, что это служит дальнейшему расширению и увеличению объёма создаваемых условий.