2024-yil 13-may kuni Germaniya hamkorlik tashkiloti (GIZ) vakillari Viktor Vetsel, Tomas Luks va Jahongir Jurayevlar Toshkent kimyo-texnologiya instituti bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Markaziy Osiyoda iqtisodiy oʻsish sektorlari uchun professional taʼlim” loyihasi doirasida uchrashish maqsadida tashrif buyurdi.
Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori professor Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxanova Zebo Abdullaevna, va "O'zbek tili va professsional ta'lim" kafedrasi mudiri Gulnora Aripovalar ishtirok etdi.
Bo'lib o'tgan uchrashuvda Germaniyaning GIZ tashkiloti bilan amalga oshirilayotgan xalqaro loyihalar, ularnig dolzarbligi va kelajakdagi hamkorlikda ishlash mexanizmlari muhokama etildi. Mavjud muammo va kamchiliklarga hamkorlikda yechim topishga kelishildi.

Представители Германской организации сотрудничества (GIZ) посетили Ташкентский химико-технологический институт.
13 мая 2024 года представители Германской организации сотрудничества (GIZ) Виктор Ветсель, Томас Люкс и Джахангир Джураев посетили в рамках проекта «Профессиональное образование для отраслей экономического роста в Центральной Азии», реализуемого в сотрудничестве с Ташкентским химическим институтом Технологии.
Во встрече приняли участие ректор Ташкентского химико-технологического института профессор Усманов Ботир Шукуриллаевич, проректор по международному сотрудничеству Зебо Абдуллаевна Бабаханова и заведующая кафедрой «Узбекского языка и профессионального образования» Гульнора Ариповалар.
На встрече обсуждались международные проекты, реализуемые с немецкой организацией GIZ, их актуальность и механизмы будущего сотрудничества. Было решено совместно найти решение существующих проблем и недостатков.
Сегодня Ташкентский химико-технологический институт реализует 3 международных проекта совместно с GIZ.