2024-yil 13-may kuni Germaniya hamkorlik tashkiloti (GIZ) vakillari Viktor Vetsel, Tomas Luks va Jahongir Jurayevlar Toshkent kimyo-texnologiya instituti bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Markaziy Osiyoda iqtisodiy oʻsish sektorlari uchun professional taʼlim” loyihasi doirasida uchrashish maqsadida tashrif buyurdi.
Uchrashuvda Toshkent kimyo-texnologiya instituti rektori professor Usmonov Botir Shukurillayevich, Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Babaxanova Zebo Abdullaevna, va "O'zbek tili va professsional ta'lim" kafedrasi mudiri Gulnora Aripovalar ishtirok etdi.
Bo'lib o'tgan uchrashuvda Germaniyaning GIZ tashkiloti bilan amalga oshirilayotgan xalqaro loyihalar, ularnig dolzarbligi va kelajakdagi hamkorlikda ishlash mexanizmlari muhokama etildi. Mavjud muammo va kamchiliklarga hamkorlikda yechim topishga kelishildi.

On May 13, 2024, representatives of the German Cooperation Organization (GIZ) Viktor Wetsel, Thomas Lux and Jahangir Jurayev visited within the framework of the project "Professional education for economic growth sectors in Central Asia" implemented in cooperation with the Tashkent Institute of Chemical Technology.
Rector of the Tashkent Institute of Chemical Technology Professor Usmanov Botir Shukurillaevich, Vice-Rector for International Cooperation Zebo Abdullayevna Babakhanova, and Head of the Department of "Uzbek Language and Professional Education" Gulnora Aripovalar took part in the meeting.
International projects being implemented with the German GIZ organization, their relevance and mechanisms of future cooperation were discussed at the meeting. It was agreed to jointly find a solution to the existing problems and shortcomings.
Today, Tashkent Institute of Chemical Technology is implementing 3 international projects in cooperation with GIZ.