2024-yil 25-28-sentabr kunlari Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Integral Universiteti (Hindiston) o‘rtasidagi hamkorlik shartnomasiga binoan Integral universitetining bir guruh yetuk olimlari institutimizga dars jarayonlarini olib borish hamda doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar, yosh o‘qituvchilar uchun trening kurslarini o'tib berish uchun tashrif buyurdilar.
Integral universiteti vitse-kansleri, professor Javid Musarrat (Jaweed Musarrat), Molekulyar mikrobiologiya va nanotexnologiya bo‘yicha yirik olim bo‘lib, uning muallifligi va hammuallifligida Niterdandiya va AQSHda Springer nashriyotida 6 ta kitob, va 23 ta kitob boblari chop etilgan. Shuningdek, 200 dan ortiq ilmiy maqolalar chop ettirilgan. Professor Javid Musarratning ilmiy maqolalariga iqtiboslari soni 15 mingdan ortiq bo‘lib, Scopus hi – indeksi 60, Web of Science hi indeksi – 51, Google scholar hi – 70 ni tashkil etadi.
Professor Javid Musarrat Toshkent kimyo-texnologiya institutining yosh olimlari, o‘qituvchilar, doktorantlar va mustaqil izlanuvchilar uchun «Nanoantibiotics and Bacterial Biofilms: A New Frontier in Applied Microbiology» mavzusida ma’ruza o‘qidi.

On September 25-28, 2024, according to the cooperation agreement between Tashkent Institute of Chemical Technology and Integral University (India), a group of senior scientists of Integral University will conduct teaching processes at our institute and conduct training courses for doctoral students, independent researchers, and young teachers. visited to pass.
Vice-Chancellor of Integral University, Professor Jaweed Musarrat, is a major scientist in molecular microbiology and nanotechnology, and under his authorship and co-authorship, 6 books and 23 book chapters have been published by Springer in the Netherlands and the USA. More than 200 scientific articles have also been published. The number of citations to Professor Javid Musarrat's scientific articles is more than 15,000, the Scopus hi index is 60, the Web of Science hi index is 51, and the Google scholar hi is 70.
Professor Javid Musarrat gave a lecture on "Nanoantibiotics and Bacterial Biofilms: A New Frontier in Applied Microbiology" for young scientists, teachers, doctoral students and independent researchers of the Tashkent Institute of Chemical Technology.