Joriy yilning 2-avgust kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Turkiyaning Ostim Texnika universiteti o'rtasida “Kompyuter injiniringi” mutaxasisligi bo'yichа 2+2 qo’shma ta’lim bakalavriat o’quv dasturlarini joriy etish bo'yicha uchrashuv bo’lib o’tdi.
Uchrashuvda TKTI tomonidan Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Z.A.Babaxanova, Korxonalar va ta'lim muassasalar bilan ishlash bo'yicha prorektor A.N.Shernayev hamda “Informatika, avtomatlshtirish va boshqarish” kafedrasi katta o’qituvchisi T.A.Avezov ishtirok etdilar.
Оstim texnika universiteti tomonidan Xalqaro hamkorlik bo'yicha ma’sul Ural Ashir ishtirok etdi.
Uchrashuvda qo’shma ta’lim dasturlarini tashkil etishda o'quv dasturlari, o'quv rejalar hamda dastur doirasida talabalar hamda professor-o'qituvchilarni ta'lim jarayonlarini tashkil etish tartibi kabi masalalar ko'rib chiqildi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Turkiyaning Ostim Texnika universiteti o'rtasidagi qo’shma ta’lim dasturlari ingliz tilida amalga oshiriladi.

On August 2 of this year, a meeting was held between the Tashkent Institute of Chemical Technology and Ostim Technical University of Turkey on the introduction of 2+2 joint education bachelor's programs in the specialty "Computer Engineering". passed.
The meeting was attended by Z.A.Babakhanova, vice-rector for international cooperation of TKTI, A.N.Shernayev, vice-rector for work with enterprises and educational institutions, and T.A.Avezov, senior teacher of the "Informatics, automation and management" department.
Ural Ashir, Head of International Cooperation of Ostim Technical University, participated.
During the meeting, issues such as educational programs, educational plans, and the procedure for organizing the educational processes of students and professors within the framework of the program were discussed.
Joint educational programs between Tashkent Institute of Chemical Technology and Ostim Technical University of Turkey are conducted in English.