Joriy yilning 2-avgust kuni Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Turkiyaning Ostim Texnika universiteti o'rtasida “Kompyuter injiniringi” mutaxasisligi bo'yichа 2+2 qo’shma ta’lim bakalavriat o’quv dasturlarini joriy etish bo'yicha uchrashuv bo’lib o’tdi.
Uchrashuvda TKTI tomonidan Xalqaro hamkorlik bo'yicha prorektor Z.A.Babaxanova, Korxonalar va ta'lim muassasalar bilan ishlash bo'yicha prorektor A.N.Shernayev hamda “Informatika, avtomatlshtirish va boshqarish” kafedrasi katta o’qituvchisi T.A.Avezov ishtirok etdilar.
Оstim texnika universiteti tomonidan Xalqaro hamkorlik bo'yicha ma’sul Ural Ashir ishtirok etdi.
Uchrashuvda qo’shma ta’lim dasturlarini tashkil etishda o'quv dasturlari, o'quv rejalar hamda dastur doirasida talabalar hamda professor-o'qituvchilarni ta'lim jarayonlarini tashkil etish tartibi kabi masalalar ko'rib chiqildi.
Toshkent kimyo-texnologiya instituti hamda Turkiyaning Ostim Texnika universiteti o'rtasidagi qo’shma ta’lim dasturlari ingliz tilida amalga oshiriladi.

Состоялась онлайн-встреча между Ташкентским химико-технологическим институтом и Остимским техническим университетом Турции.
2 августа т.г. состоялась встреча между Ташкентским химико-технологическим институтом и Остимским техническим университетом Турции по внедрению совместных образовательных программ бакалавриата 2+2 по специальности «Вычислительная техника».
В совещании приняли участие проректор по международному сотрудничеству ТКТИ З.А.Бабаханова, проректор по работе с предприятиями и учебными заведениями А.Н.Шернаев и старший преподаватель кафедры «Информатика, автоматизация и управление» Т.А.Авезов.
Урал Ашир, начальник отдела международного сотрудничества Остимского технического университета.
В ходе встречи были обсуждены такие вопросы, как образовательные программы, образовательные планы, порядок организации учебного процесса студентов и преподавателей в рамках программы.
Совместные образовательные программы между Ташкентским химико-технологическим институтом и Остимским техническим университетом Турции проводятся на английском языке.