O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 4-fevraldagi 4/18-105-sonli xati ijrosini ta’minlash hamda tyutorlar faoliyatini yanada jadallashtirish va ularning talabalar bilan ishlash salohiyatini takomillashtirish maqsadida 2023-yil 20 - fevral sanasida Toshkent kimyo-texnologiyalar institutining tyutorlari uchun seminar tashkil etildi.
Seminarda talabalarning ijtimoiy psixologik potretini shakillantirish yuzasidan bunda talabaning ruhiy holatini o'rganish uni kuzatib borish, stress, depressiya, suitsid, nevroz, turli shaxsiyatning og'ishishi, huquqbuzarlik, zo'ravonlik singari holatlarning oldini olish, vaqtida aniqlash hamda davolash maqsadida tashkil etildi. Talabalarning individual psixologik xarakter va temperament tiplariga atroflicha to'xtalib o'tildi.

February 20, 2023 in order to ensure the implementation of the letter of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 4/18-105 dated February 4, 2023 and further accelerate the activities of tutors and improve their potential to work with students. A seminar was organized for tutors of the Tashkent Institute of Chemical Technology.
In order to form a socio-psychological portrait of students, the seminar organized the study of the student's mental state, its monitoring, prevention, timely detection and treatment of such situations as stress, depression, suicide, neurosis, various personality disorders, delinquency. , and violence. Individual psychological types and temperament types of students were discussed in detail.